We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

7 Eylül’de başka absürtlük olur mu?

50 19 41
04.09.2021

2020 yılında uçuşa geçti, enflasyon rakamlarını istediği gibi çıkarabilen TÜİK bile yüzde 14.60 demek zorunda kalırken, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis'ine gelen İSKİ su zammı önerisi, oy çokluğu ile kabul edilmedi.

Bildiğin sarımsak fiyatları yüzde 149 oranında arttı… İSKİ su zammı önerisi İBB Meclisi'nde oy çokluğu ile reddedildi.

Bizi idare edenler köprü geçiş ücretlerine acayip zam yaptı. Artış oranı yüzde 133.7 oldu. Özel okul ücretlerine de rekor zam geldi, bir yılda yüzde 103.9 arttı. İBB Meclisi'ne gelen su zammı önerisi bir kez daha oy çokluğu ile kabul edilmedi.

İlaçlara yüzde 49.1, sigaralara yüzde 44.1, limona yüzde 43.1, PTT koli gönderme ücretlerine yüzde 42.9, otoyol geçiş ücretlerine de yüzde 50 zam yapıldı… İstanbul'da su zammı önerisi oy çokluğu ile reddedildi.

Evlerimizde kullandığımız elektriğe sürekli zam geldi. Yıl sonunda hesapladılar elektrik faturalarımız bir yılda yüzde 32.3 arttı… İstanbul su zammı İBB Meclisi'ne oy çokluğu ile yine kabul edilmedi.

Doğal gaz faturaları çaktırmadan kabarıyordu. Yıl sonunda bir baktık ki, artış yüzde 35'i bulmuş! Türkiye'de 2020 yılı işte bu uçan, kaçan, tutulamayan zamlarla geçti… Yurttaşlar sık sık kan ter içinde fatura kabusları görerek uyanırken, İstanbul'da su zammı bir kez daha Cumhur İttifakı'nın şanlı direnişi, AKP ve MHP oyları ile kabul edilmedi.

Memlekette sokağa çıkabilen az sayıdaki iktidar milletvekiline her gittiği yerde enflasyon, zamlar soruluyor onlar da ne diyeceğini bilemiyordu. Politikacılar kızgın insanları, “Dış güçler şahlanan ekonomimize baskı yapmaya........

© Sözcü


Get it on Google Play