We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

‘Tükürürüm’ diyen vekile mühim soru

54 28 28
25.08.2021

Gözlerimizi kapatıp, yok yok tam tersi kocaman açıp düşünelim…

Günlerden 19 Temmuz Pazartesi, bayram arifesi… AKP iktidarının 20 yıldır yönettiği memleketin bir şehri, Mersin. AKP tarafından idare edilen içişleri bakanlığının ‘iki' trafik polisi “kurgulayarak, yasalara aykırı olarak ve de kasıtlı olarak” bir AKP milletvekilinin, Zeynep Gül Yılmaz'ın aracını durdursun, kimlik ve belge sorsun!

Kurgu, yasalara aykırı, kasıtlı olduğunu nereden biliyoruz? Vekil Yılmaz'ın yalancısıyım, onun iddiası…

Gözünüzde canlanıyor mu? İki trafik polisi, koskoca bir AKP'li vekilin aracını ‘kurgulayarak' ve ‘kasıtlı olarak' durdurabilir mi? Neden böyle bir şey yapılsın, amaç ne diye sormuyorum bile!

Ülkenin ayakta uyutulanları olarak bu olayın yaşandığını hiçbir zaman öğrenemeyecektik! Görevini yapan o ‘iki' polise hemen o gün, ‘bayram arifesinde' açığa alınıp hadleri bildirilecek, konu kapatılacaktı… Ne zaman öğrendik? Bir ay sonra, görüntüler sosyal medyada yayınlanınca!

İzlediniz, haberleri okudunuz, Mersin'in partili gibi davranan valisinin ve AKP'li vekilin mevzu duyulunca mecburen yaptıkları açıklamaları dinlediniz. Ağızdan çıkan şerefsiz, tükürürüm, terbiyesiz, çemkirme, pislik lafları tepki çekti falan filan..

Geçiniz onları bir kalem! Olayın kahramanı AKP'li vekilin millet olarak bizi de yakından ilgilendiren daha dikkat çekici bir sözü var!

‘Dünya kibarı insanlar olduğumuz' için, ‘dünya kibarı yöneticilere sahip olduğumuz' için ‘dünya kibarı vekilimize yakıştıramayıp esefle kınadığımız' Zeynep Gül Yılmaz'ın özgeçmişine bakalım önce…

Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde, yüksek lisansını Çankaya Üniversitesi hukuk bölümünde tamamlamış. Halen,........

© Sözcü


Get it on Google Play