We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Dolandırmak aleni yargılanmak gizli

1076 824 2034
08.07.2021

Çiftlikbank dümeniyle sayın ahalimizden bir milyar lira tokatlayan tosunun soruşturma dosyasına gizlilik kararı verildi.

Dolandırmak aleni.

Yargılanmak gizli.

Çünkü bu ülkede dolandırıcılık ayıp değildir, yakalanmak ayıptır.

O yüzden gizliyorlar.

Mesela, internetten kripto para satarak, iki milyar dolarla yurtdışına kaçan arkadaşın soruşturma dosyasına da gizlilik kararı verildi.

İhtiyaç sahibi engelli yurttaşlara alt tarafı bir tekerlekli sandalye almak için bağış kampanyası düzenlemeye kalk, seksen yerden izin alman gerekir, doksan tane evrak isterler, devletten izinsiz bir kuruş bile toplayamazsın, yetmiş tane müfettişle incelerler.

E şimdi, bu arkadaş iki milyar doları şakır şakır toplarken hiç soran olmamış mı diye sormak istiyoruz, soramıyoruz, işin orası gizli.

Seksi kıyafetler giydirilmiş mankenlerle reklam yapması, çekilişle Porsche hediye etmesi, sayın medyamız tarafından kendisiyle röportaj üstüne röportaj yapılarak parlatılması, finansal deha olarak manşetlere taşınması, örnek işadamı olarak tanıtılması, televizyonlardaki ekonomi programlarına sponsor olması, ikametgah adresi bile istenmeden, herhangi bir kanuna tabi olmadan internetten para toplaması, serbest… Soruşturmayı sormamız yasak.

İstanbul'da Birol Yıldırım isimli vatandaş, bir polis memuruyla tartışan ve gözaltına alınan arkadaşının akıbetini öğrenmek için Esenyurt karakoluna gitti, karakolda öldü, vücudunda ağır şekilde........

© Sözcü


Get it on Google Play