We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Böyle başa böyle tarak

1281 827 1628
04.08.2021

Akp'li belediye başkanı, orman yangınında evi kül olan vatandaşlara müjde verdi, “Toki yirmi yıl ödemeli evler yapacak, evleri yanmayan vatandaşlar keşke bizim evimiz de yansaydı diyecekler” dedi.

Evi barkı yanana ne mutlu yani!

Kendi çocuğuna bedelli askerlik yaptırıp, “ne mutlu size çocuğunuz şehit oldu” diye şehit ailesinin sırtını sıvazlayan zihniyettir bu.

Et fiyatları uçuyor mesela, asrın liderimiz izah ediyor… “Refah seviyemiz arttığı için kırmızı ete talep arttı, sebebi bu” diyor.

Refah seviyemiz artmasa ne olacak demek ki?

Et ucuz olacak.

E, hamdolsun ki, refah seviyemiz artıyor.

■ Niye saman ithal ediyoruz diye soruyorlar, tarım bakanımız cevap veriyor… “Paramız var ki ithal edebiliyoruz” diyor.

■ Domates zam rekortmeni oluyor, ekonomi bakanına “niye?” diye soruyorlar, “domatese itibar kazandırdığımız için” diyor.

■ Dünya lideriyiz diyenler devlet manavı açıyor, işporta tezgahlarında karneyle sebze satıyor, millet iki kilo ucuza patlıcan domates alabilmek için saatlerce kuyruğa giriyor, asrın liderimiz övünüyor… “Bizimkisi varlık kuyruğu, eskisi gibi yokluk kuyruğu değil” diyor.

■ Uzaktan eğitim başlatıyorlar, bismillah başlar başlamaz sistem çöküyor, ders başlamadan duruyor, milli eğitim bakanı gurur duyuyor… “Sistemin çökmesi aslında bizim açımızdan olumlu bir gelişme, demek ki bu kadar yoğun bir talep var” diyor.

■ “Niye otomobil üretemiyoruz?” diye soruyorlar, memleketi 20 yıldır yöneten Akp'nin milletvekili cevap veriyor… “Almanya araba yapıyor, biz daha bir araba yapamadık, utanmıyor muyuz, sıkılmıyor muyuz, yazıklar olsun şu Chp'ye!”

■ Emeklilikte yaşa takılanları niye süründürüyorsunuz diye soruyorlar, asrın liderimiz ibret veriyor… “İskandinav ülkeleri bundan iflas etti” diyor. Yandaş medya, maazallah İsveç, Norveç, Danimarka gibi olmadığımız için şükretmemiz gerektiğini yazıyor.

■ “Kuru ekmek yiyen aç değildir” diyorlar.

■ “Aç olan açım diye bağırmaz” diyorlar.

■ “Türkiye'de yoksulluk sorun olmaktan çıktı” diyorlar.

■ “İşsizlik azaldı” diyorlar.

■ “Aslında işsizlik artmıyor, sadece daha çok iş arandığı dönemlerde artıyor” diyorlar.

■ “Asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok, gayet güzel geçinilir, ekmeğin fiyatı belli, zeytinin fiyatı belli, asgari ücret büyük paradır” diyorlar.

■ Koronavirüs salgınında........

© Sözcü


Get it on Google Play