We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Aman gbt’mizi iyi kontrol edin ha!

1316 865 2285
29.07.2021

İstanbul'dan otoyola girdim, İzmir'e geldim, özlemişim, şöyle bir Alsancak'tan geçeyim dedim, şak, polis durdurdu, camı açtım.

Hayırdır?

Gbt kontrolü yapıyoruz.

Kontrol etmene gerek yok kardeşim, Afganım ben, Manisa yolunda tır kasasından indirdiler, Basmane'de zodyakçı arkadaşlarla buluşup Sakız adasına geçeceğim dedim, ehliyetimi uzattım.

Ne cevap vereceğini bilemedi, ehliyetimi geri verdi.

Bastım Urla'ya gittim, rahmetli annemin babamın kabrini ziyaret ettim, İzmir yönüne döndüm, Aydın otoyoluna girdim, Söke sapağından çıktım, şak, polis durdurdu, camı açtım.

Hayırdır?

Gbt kontrolü yapıyoruz.

İran'dan yürüye yürüye geldiğimde Van'da durdurup gbt'me bakmışlardı, Niğde'de asfaltta yürürken yakalandığımda da baktılar, temiz çıkmıştım, ama istersen gene bak dedim, ehliyetimi uzattım.

Polis adeta kilitlendi kaldı.

Afgan mülteciyim ben dedim, siz ensar değil misiniz, ensarsınız diye biliyoruz, bu kadar zorluk çıkaracağınızı bilseydim gelmezdim dedim.

Öbür polis de yanaştı, ne diyorum diye bakıyorlar.

Hakikaten geldiğime geleceğime pişman oldum, burnumdan getirdiniz yani, hadi gbt'me bakın da geçeyim, amma kıymetli memleketiniz varmış, sanki memleketinizi yedik dedim.

Ehliyetime baktı, hır çıkarıp çıkarmama konusunda şöyle bir tereddüt etti sanıyorum, geri verdi, eliyle geç diye işaret etti.

Bodrum'a doğru devam ettim, hava karardı, Bafa gölü'ne yaklaşıyorum, şak, bu defa jandarma durdurdu.

Tek pırpır bir çocuk.

Yoldan gelip geçenleri durdurup hesap sorduğu için çok mutlu.

Şöyle havalı bir el hareketiyle camı aç diye işaret etti, açtım.

Hayırdır albayım?

Albay değilim........

© Sözcü


Get it on Google Play