We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye’ye kurulan büyük tuzak!..

749 357 2432
04.01.2019

Türkiye'nin günlerdir konuştuğu, yılbaşı gecesi Suriyeli gençler tarafından Taksim Meydanı'nda dalgalandırılan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bayrağı, yıllardır sahnelenen korkunç senaryoda bir ayrıntıdan ibaret…
Nasıl mı? Anlatalım:

★★★

ABD'nin en derin Dışişleri Bakanlarından Condoleezza Rice, Ulusal Güvenlik Danışmanı olduğu 2003 yılında, Washington Post Gazetesi'ne yazdığı makalede Ortadoğu coğrafyasında kurulacak kanlı tezgahın ipuçlarını şöyle vermişti:
“Fas'tan Basra Körfezi'ne kadar Ortadoğu'da bulunan 22 devletin rejimleri, sınırları ve haritaları değişecek. Türkiye de bunların içinde!..”
Bu açık tehditten sonra koskoca coğrafyadan bir babayiğit lider çıkıp da “Hey Condoleezza Rice kendine gel! Sen kim oluyorsun da binlerce mil öteden bu ülkeleri tehdit edebiliyorsun” diyememişti.

★★★

Çok geçmeden kıyamet kopmuş, adına “Arap Baharı” (!) denilen kara kışla birlikte, kanlı Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) adım adım hayata geçirilmeye başlanmıştı.
Libya'da kargaşa çıkıp kendilerine “Koalisyon Gücü” diyen emperyal ülkeler saldırıya geçtiğinde, dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan, “NATO uçaklarının Libya'da ne işi var?” diyerek gelen tehlikeyi işaret etmiş, ancak o da kısa bir süre sonra bu güçlerin safında yer almıştı.

★★★

Diktatörlerin devrileceği ve yerine demokrasinin egemen kılınacağı söylemiyle başlatılan operasyonun sponsorluğunu diktatörlükle yönetilen ve emperyalizmin hizmetkarı olan Suudi Arabistan'ın üstlenmesi bile tartışma konusu yapılmamıştı!..

★★★

Oysa emperyalizmin........

© Sözcü