We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye ittifakı budur!..

444 102 0
01.05.2019

“Suriye Krizi'nin patlak verdiği günlerde bu ülkeye giden yandaş bir gazeteci: “Tunus'ta, Libya'da, Mısır'da liderleri deviren mücahitler, şimdi de cihat için Suriye'deler” demiş, Beşar Esad'ın yakında devrileceği müjdesini (!) vermişti!
Ben de bunun “Emperyalizmin kazanacağı cihat” olduğunu yazmıştım!..

★★★

Zira dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan'ın eş başkanı olduğunu belirttiği Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) asıl hedefinin Ortadoğu'yu istikrarsızlaştırmak, ülkeleri bölüp parçalamak ve mezhep çatışmalarıyla Müslümanları birbirine kırdırmak olduğunu görüyordum.
İsrail'in güvenliğinin birinci öncelik olduğunu, son aşamada da Büyük Kürt Devleti'nin kurulmasının tezgahlanmaya çalışılacağının farkındaydım.
Bu gerçeği anlamak için Ortadoğu uzmanı olmaya da gerek yoktu! CIA'nın eski Ortadoğu Bölge Şefi Robert Baer'in ürkütücü bir cesaret ve açık sözlülükle dile getirdiklerini okumak bile yeterliydi.
Zira Baer, gerek yazdığı kitapta, gerekse televizyon konuşmalarında “Sünni-Şii savaşını tetikleyelim! Ayrıca niye biz ölelim ki? Bırakalım Sünni ve Şii Müslümanlar kendi aralarında birbirlerini öldürsünler” diyordu.
Bununla da yetinmiyor,........

© Sözcü