We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tunç Soyer: Siyasetin dili değişmeye İzmir’den başlayacak!..

361 167 3127
28.03.2019

Yerel Yönetim Seçimleri'ne saatler kala, muhalefet liderlerini ve iktidar kanadı için kaybetme riski bulunan yerlerdeki belediye başkan adaylarını kara propaganda ile itibarsızlaştırma çabaları hız kazandı. Bu amaçla evlerin kapı altlarından korsan iftira broşürleri ve künyesiz kumpas gazeteleri atılıyor. Böylece liderler ve anketlerde önde gittiği görülen adaylar, seçmenin gözünde küçük düşürülmeye, itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor. Ayrıca muhalefet sözcülerinin konuşmaları cımbızlanarak, sanki suç işleniyormuş gibi algılar yaratılıyor.
Bir yandan ülkenin ancak birlik, bütünlük ve kucaklaşma ile üstesinden gelinebilecek beka tehdidi altında olduğu öne sürülüyor, öte yandan birlik ve bütünlüğü tümden yok edecek ürkütücü girişimler sergileniyor!..
Örneğin CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, seçimlerde oy atılırken kullanılan hücrelerden söz ediyor. Ama bu konuşma FETÖ yöntemiyle kurgulanıp, sanki Altay, iktidar liderlerinin cezaevi hücresine atılacaklarını söylemiş gibi, linç malzemesi yapılıyor.
Şaşkınlık içindeki halk da Cumhuriyet tarihinin bu en kirli ve vahşi seçim kampanyasını dehşete kapılarak izliyor.

★★★

Kampanya döneminin ilk gününden bu yana linç organizasyonunun hedefindeki isimlerden biri İzmir'de CHP'den Millet İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Tunç Soyer…
Uzun süredir ekranlarda göremediğiniz değerli meslektaşım Korcan Karar hazırlık aşamasındaki BUTV (@butvcmtr) adlı YouTube kanalında yayınlanacak “60 Dakika” adlı haber programı için Tunç Soyer'le bir söyleşi yaptı ve bu saldırıların ardındaki nedenleri sordu.
İşte Karar'ın soruları ve Soyer'in çok çarpıcı cevapları:

★★★

Korcan Karar: Rakibiniz “Cumhur İttifakı”nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminizdeki arazi satışları ile Eşek Adası'nın satılışı konusunda sizi suçlayan iddialarda bulundu. Ne yanıt vermek istersiniz?

Tunç Soyer: Defalarca söyledik, artık yeter! Çünkü Türkiye'de siyasetin dili bu olmamalı. Bakın o kadar çok yalan, o kadar çok hakaret, saldırı var ki, gerçekten........

© Sözcü