We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tosuncuk Uruguay’da milyonlarca dolar harcayıp malikane, Ferrari ve yat almış!..

510 222 2222
20.12.2018

Bugün sizlere, “Çiftlikbank” adlı saadet zincirinin görünürdeki kurucusu, kaçak Mehmet Aydın'ın Uruguay dosyasını açıyorum.
“Tosuncuk” olarak ünlenen Mehmet Aydın, 2017 yılı Mayıs ayı başında Uruguay'da yaşayan Osman Naim Kaya adlı kişiyle temas kurdu. Kaya, 8 yıldır bu ülkede bulunuyordu. Önceleri kağıt fabrikası inşaatının şantiyesinde çalışmış, daha sonra da Türkiye”den getirdiği inşaat malzemelerini satmaya başlamıştı.
Mehmet Aydın ve o zamanki eşi Sıla kendisine, oraya yerleşmek istediklerini daha ayrıntılı bilgiyi geldiklerinde vereceklerini söylediler. Nitekim 16 Mayıs 2017 günü, Brezilya üzerinden Uruguay'ın başkenti Montevideo'ya uçtular.

★★★

Mehmet ve Sıla Aydın çiftini havalimanından aldırıp otellerine yerleşmesini sağlayan Kaya, sohbet sırasında neden buraya yerleşmek istediklerini sorunca, “Tosuncuk”un cevabı “Türkiye'de sığır, tavuk ve bal üretimi yaptığımız bir çiftliğimiz var. Ancak mafya yakamıza yapıştı. O nedenle işlerimizi buraya taşımaya karar verdik. Burada büyük bir çiftlik alıp, yetiştireceğimiz sığırları Türkiye'ye göndereceğiz” oldu.
Görüşmede Kaya'ya da kendi işini bırakmadan tercümanlık ve rehberlik teklif edip, ayda 2.500 dolar vereceklerini söylediler. Kaya kabul edince de bir yıllık ücretini peşin ödediler!..

★★★

Montevideo'da bir ev ve bir araç kiralandı.
Osman Naim Kaya, “Tosuncuk”un FETÖ'cü olmasından kuşkulanmıştı. Doğru bilgi alabilmek için Türkiye'nin Arjantin Büyükelçiliği'ndeki bir tanıdığına başvurdu. Adını burada yazmadığım yetkiliye Aydın'ın TC kimlik numarasını vererek, soruşturmasını istedi. Gelen cevap “FETÖ ile bir ilgisinin bulunmadığı, işadamı olduğu” yolundaydı. Bununla yetinmeyip, Bursa'daki tanıdıklarına da sordu. Onlar da olumsuz konuşmayınca, satın alınacak sığır........

© Sözcü