We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Saldırılar sırasında “Levent hayat bu kadarmış” dedim…

639 222 0
26.04.2019

Şehit cenazesinde linç girişimine uğrayan Meclis Başkanvekili Levent Gök'ten mektup var:

“21 Nisan 2019 Pazar…
Gelecek kuşaklar maalesef bu tarihi, en karanlık ve en tartışmalı günlerden biri olarak anacaklar…
O gün, bir şehidimizin ailesinin acısını paylaşmak, ulusumuzun büyük üzüntüsüne ortak olmak amacıyla Genel Başkanımız, Genel Başkan Yardımcılarımız ve TBMM Başkanvekili sıfatıyla şahsım, cenaze törenine katılmak üzere Çubuk İlçesi'nin Akkuzulu Köyü'ne gittik.

★★★

Bir gün önce Çubuk İlçe Başkanımız, Çubuk Emniyet Müdürü'nü arayarak, geleceğimiz konusunda bilgilendirmeyi yaptı. Ayrıca Genel Başkanımızın resmi koruma görevlileri köye gitmekle yetinmeyip, Koruma Müdürlüğü ile de, gereken tüm bilgileri paylaştı.

★★★

Ancak belirttiğim çabalara karşın Genel Başkanımızın aracından, cenaze töreninin yapılacağı camiye yakın bir yerde indiğimiz andan itibaren, farklı konumlarda toplanmış kalabalığın hakaret ve sözlü tacizlerine hedef olmaya başladık.
Cenaze namazında saf tuttuğumuz sırada sözlü tacizlerin boyutu öylesine arttı ki, namazın kılınmasını dahi engelledi! Görevli imamların birçok kez uyarmasına rağmen cenaze namazı yoğun gürültü ve hakaret ortamı içerisinde güçlükle tamamlanabildi!
Dehşet içinde kalmıştım. Zira hayatımda ilk kez bir şehidimizin cenazesinde böylesine tüyler ürperten saygısızlığa tanık oluyordum.

★★★

Cenaze namazı kılındıktan sonra, Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay........

© Sözcü