We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hortumcunun kaçırdığı otomobiller nasıl bulundu?

483 197 2226
18.01.2019

“Egebank”ın hortumlamasıyla ilgili yazınızı okuyunca benim için trajik, eşim için ise keyfili bir hatıra canlandı gözümüzde. O tarihte ben CNN Turk Haber Merkezi'nde Anadolu Yakası'ndan sorumlu polis muhabiri olarak görev yapıyordum. İstihbarat Şefim Soner Yalçın ısrarla Murat Demirel'in kaçırdığı bu arabalardan bahsediyor ve dikkatli olmam konusunda beni ve diğer meslektaşlarımı uyarıyordu.

★★★

Polis ve jandarma İstanbul'un her yerinde bu arabaların peşindeydi. Soner Bey, haberi atlamamamız için o kadar baskı kurdu ki neredeyse gece gündüz kayıp Egebank araçlarını arar olduk. Çok sayıda oldukları ve markaları dışında kimsede sağlam bir bilgi yoktu.
Jandarma ve polisin Anadolu Yakası'ndaki tüm üst düzey yetkililerini tek tek ziyaret ettim. Haberin çok önemli olduğunu ve bizim bölgede bulunurlarsa acilen haber vermelerini rica ettim.

★★★

O tarihlerde yeni evliydim. Eşim Aslı Başar da Star Haber Merkezi'nde muhabir olarak görev yapıyordu. Zamanla evimizin tek konusu bu arabalar oldu. Çünkü şefim Soner Yalçın sürekli arayarak ‘Eğer senin bölgenden çıkar da haberi atlarsan yaktım çıranı' diyerek beni bunaltıyordu. Anadolu Yakası'nda o kadar çok aracın sığabileceği otoparkları tek tek gezip, her yere haber saldım. Artık içim rahattı. O kadar rahattı ki tanıdığım ilçe emniyet müdürleri bile, beni arayıp arabaları bulup bulmadığımı soruyorlardı!..

★★★

Aradan bir hafta geçti. Bir gün, rutin haberleri toparlayıp merkeze gönderdikten sonra, bölge muhabirlerinin akşam üzeri buluştuğu Salacak'taki çay bahçesine gittim. Gün içerisinde eşim Aslı ile........

© Sözcü