We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hainlerin 15 Temmuz’daki darbe girişiminde Meclis’te neler yaşandı?..

725 383 2908
06.01.2019

Önceki gece CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Halk TV'de Fatih Ertürk kardeşimin “Türkiye Nereye” programında anlatıyor:
“15 Temmuz (2016) gecesi, saat 21:00 civarında tuhaf şeyler olmaya, silah sesleri duyulmaya başladı. Twitter'da kimi kimyasal saldırıdan bahsediyor, kimileri de terör eyleminden… Allah sizi inandırsın, darbe olacağı aklımın ucundan geçmiyor. 21:30 civarı olduğunda Uğur (Dündar) ağabey aradı. Bana ‘Belli ki bir darbe girişimi var. Bu ülke darbelerden çok çekti. Sayın Genel Başkanı'nı bul ve her ne pahasına olursa olsun CHP'nin tüm gücüyle bu darbeye karşı çıkması gerektiğini söyle…' dedi. Evde olduğumu belirtince de CHP'nin Meclis'te hemen toplanmasının ve ne yapıp edip, bu darbeye karşı durulmasının zorunluluğunu tekrarladı.

★★★

Yaklaşık 15 dakika sonra Soner Yalçın'la konuştum. Allah var, hakkını teslim edeyim; o da Uğur ağabey gibi konuştu. Demokrasi adına direnmemiz gerektiğini belirtti.

★★★

Genel Başkanımız o sırada uçakta olduğundan ulaşamadım.
Hiç düşünmeden beylik tabancamı ve yedek şarjörü aldım, eşim ve çocuğumla vedalaşıp, doğruca partimizin Genel Merkezi'ne gittim. Yöneticilerden Levent Gök, Bülent Tezcan, Tekin Bingöl ve Özgür Özel oradaydılar. Sonradan 15-20 milletvekilimiz daha geldiler.
O sırada Genel Başkanımız aradı. Uçağı Atatürk Havalimanı'na inmişti. ‘Derhal Meclis'e gidiyor ve Genel Kurul'u toplayarak darbeye direniyorsunuz' dedi.

★★★

Bu arada çatışmalar başlamış, F-16 savaş uçakları alçaktan uçuşa geçmişlerdi. Genel Merkezimizin darbeciler tarafından bombalanacağını ya da basılacağını........

© Sözcü