We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Askerlerimizin idam fetvalarını veren kuşçu IŞİD kadısı!..

329 215 4703
23.09.2021

Gazeteci İsmail Saymaz, geçen hafta, çok başarılı bir habere imza attı ve IŞİD Terör Örgütü'nce 2016 yılında şehit edilen Fethi Şahin ve Sefter Taş isimli askerlerimizin infaz emrini veren IŞİD kadısının Gaziantep'te kuşçuluk yaptığını ortaya çıkardı.

Saymaz şunları yazdı:

Düşünün.

Şehrinizin çarşısında geziyorsunuz.

Önünden geçtiğiniz dükkanın camekanında kuşlar sergileniyor.

Rengarenk muhabbet kuşları mı dersiniz, taklitçi papağanlar mı, taklacı güvercinler mi…

Düşünün.

Sizi içeriye buyur eden, bir kuşa bile kıyamayacak dükkan sahibinin birkaç yıl önce Suriye'de IŞİD'in kadısı olduğunu ve idam fetvası verdiğini bilseydiniz ne hissederdiniz? Peki ya, infazına hükmettikleri arasında, yakılarak öldürülen iki Türk askerinin de olduğunu öğrenseydiniz ne düşünürsünüz?

İşte, bu kuşçu şu an Gaziantep'te yaşıyor.

Elini kolunu sallayarak geziyor…”

★★★

Habere göre; Alwi, eşi, çocukları ve gelinleriyle yerleştiği Gaziantep'te tesadüfen yakalandı ve 18 Haziran 2020'de cezaevine gönderildi.

Gaziantep 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde IŞİD yöneticiliğinden dava açıldı. İddianamede, 2013-2016 yıllarında IŞİD içerisinde yer aldığı, kadılık yaptığı, iki Türk askerinin de olduğu kişiler için infaz fetvası verdiği ileri sürüldü.

İlk duruşma 22 Eylül 2020'de görüldü.

Avukatı, geçmişte Türk basınında Alwi hakkında Özgür Suriye Ordusu bünyesindeki Yavuz Selim Birliği'nde komutan yardımcısı olduğu yönünde haberlerin yayınlandığını ifade........

© Sözcü


Get it on Google Play