We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bıktık. Sus ve yap

766 105 193
21.09.2021

Önce ki gün…

Erdoğan, BM Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'ye giderken dedi ki:

-“Zincir marketler başta olmak üzere tüm market­lerdeki denetimleri ciddi şekilde sürdürmek suretiy­le, ciddi fiyat farklılık­larının, üzerine gitmek suretiyle süratle kaldı­racağız. Bunu inşallah Amerika dönüşü de bunun üzerine bizzat kendim de ilgilenmek suretiyle gide­ceğiz.”

Bu sözünden üç gün önce:

Kırşehir'deki Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması töreninde “Enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı konusundaki sıkıntıyı bili­yoruz. Raflardaki fahiş fiyatların önüne geçece­ğiz” dedi.

Bu sözünden de üç gün önce:

Kahramanmaraş'ta “İnşallah enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tez­gahlardaki, etiketler­deki fahiş fiyat artış­larının önüne geçeceğiz” dedi.

Sadece bu ay değil…

Erdoğan bu yıl başında 29 Ocak'ta şöyle dedi:

“Gerek sebze, gerek meyve ve bakliyatta çok ciddi fiyat farkları ol­duğunu görüyoruz, bunun için Ticaret Bakanlığı yo­ğun çalışma içinde. Önü­müzdeki bir ay için­de çok daha kontrollü bir şekilde yürüteceğiz.”

Yedi aydır yaprak kımıl­damadı. Niye?

Hatırlayınız:

Pahalılık konusu 31 Mart 2019 yerel seçim öncesi yoğun olarak gündeme geldi. Muhalefet slogan bulmuştu: “Patates soğan güle güle Erdoğan!”

Erdoğan 5 Şubat 2019 AKP grup toplan­tısında market fiyatları­nın birbirini tutmadığına dikkat çekerek, hazırlan­makta olan Hal Yasası'y­la sebze fiyatlarına ayar çekeceklerini........

© Sözcü


Get it on Google Play