We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Soygun düzeninde “En kolay iş birilerinin parasını almak”

103 41 0
13.07.2021

Dün sabah bir telefon…

Arayan “evim” şirketleri olarak tanınan “faizsiz tasarruf sistemi” mağdurlarından bir hanım. Bu konudaki yazılarımı takip eden okuyucum, “SAS Holding mağdurları, bugün Çağlayan Adliyesi'ne suç duyurusunda bulunacaklar” diye haber veriyor.

★★★

Olay şöyle gelişmişti:

16 Haziran 2021 günü Sibel Koçan, Ataşehir'de 3 gaspçı ile yaşanan boğuşma sonucunda başından vurularak olay yerinde can verdi.

Gaspçılar, Koçan'ın içinde 3 milyon 300 bin TL bulunan çantasını alıp kaçarken, polislere yakalandılar.

★★★

Gözaltına alınan 13 şüphelinin, toplam 84 suç dosyasına ulaşıldı.

★★★

Sibel Koçan'ın vurulmasının üzerinden 2 saat geçti geçmedi, bu kez Koçan'ın “eski” eşi Süleyman Aydın 32 kattan düşüp hayatını kaybetti. Aydın olaydan önce ablasını aramış ve “Sibel öldü, ben artık yaşayamam” demiş… Evde 10 milyon liraya yakın parayı bırakıp, intihar etmiş!

★★★

SAS Holding ve bünyesindeki SAS Petrol Elektrik'in de kurucusu olan Aydın, eski eşi Koçan ile birlikte çalışıyordu.

★★★

Aydın ve Koçan; enerji, turizm, inşaat ve gıda alanlarında kurdukları şirketlere yatırım yapacakları vaadiyle halktan para topluyordu. Bunun karşılığında da her ay yüzde 9-10 kâr payı adı altında “yatırımcılara” ödeme yapıyorlardı…

Mağdurlardan biri ikamet adresi Koşuyolu Mah. Koşuyolu Caddesi olan SAS Petrol Elektrik Enerji A.Ş. ile imzalamış olduğu sözleşmeyi bana da gönderdi.

★★★

Diğer bir mağdur dün yaptığı basın........

© Sözcü


Get it on Google Play