We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bosch temiz iş yapıyor

48 13 26
30.06.2020

2020 sonuna kadar karbon salımı sıfır, 2025'e kadar da tüm ürünlerİ yapay zeka patentlİ olacak

Yılbaşından beri finansal piyasalardan 11 milyar dolar çıktı…

Öncelikleri parayı güvenli bir limana park etmek olan fon yatırımcılarının, “Otomobil satılmıyorsa; test cihazı üretirim” diyecek halleri yok!

1910 yılında Sirkeci'de temsilcilik verdiği bir oto yedek parça dükkanıyla Türkiye pazarına giren Alman Bosch Grubu bunu diyor.

Genç nüfusu, tüketim potansiyeli, sanayi birikimiyle Avrupa'nın üretim üssü olur muyuz?

İleri teknolojisini Türkiye'ye transfer eden firmalar için bu mümkün görünüyor.

★★★

Video konferansla bir araya geldiğimiz Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, yaklaşık bir saatlik konuşmasında “Türkiye'ye güveniyoruz” cümlesini üstüne basa basa, en az 3 kez tekrarlıyor.

Son 3 yılda Türkiye'ye yaptıkları toplam 3.2 milyar TL'lik yatırımın 1.5 milyar TL'si geçen yıl gerçekleşti. 2020'de yüzde 17'lik büyüme hedeflerini, tek haneye indirmelerine karşılık, yatırım programları aynen devam ediyor. Bursa'daki fabrikada 500 milyon TL ilave yatırımla “yeni nesil yüksek basınçlı benzin enjeksiyon sistemi pompası” üretecekler.

Steven Young

Young, “Çok tasarruflu, sürüş konforu verecek ve karbon salınımı çok düşük olacak. Küçük bir devrim diyebiliriz” diyor. Bosch Türkiye, bu yatırımla bir otomobilin beyni hariç, tüm elektronik parçalarını üretir hale geliyor.

Toplam........

© Sözcü