We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bayraktar Zarrab ile çizgiyi kalın çekti

97 26 34
31.08.2021

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, son 8 yıldır her fırsatta; 17/25 Aralık soruşturmasını içine sindiremediğini dile getiriyor.
Tarafları keskinleştiriyor.

Zarrab davası mı, müteahhit davası mı; halk için hepsi bir.

Kedinin siyah ya da beyaz olması fark etmiyor.

★★★

Bayraktar'ın istifasını açıklarken söylediği “Soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın talimatıyla yapıldı. Başbakan'ın istifa etmesi gerekir” sözleri unutulmadan yeni bir tartışma ortaya çıktı:

“Hırsız çuvalı…”

Bu çuvalda kimler var, kimler olmalı?

★★★

Bayraktar, 27 Ağustos tarihli son tweet'i üzerine kendisini arayan gazeteci Altan Sanca'ya “Reis, sayın cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı” diyor.

Bayraktar'a dönemin Refah Partisi Eminönü İlçe Teşkilat Başkanlığı'ndan, İstanbul ve Eminönü Belediye Meclis Üyeliği, TOKİ Başkanlığı, AKP milletvekilliği ve nihayet bakanlık; hepsi Erdoğan'lı yıllarda oturduğu koltuklar.

Bayraktar, haksızlığa uğradığını düşünse de yıllarca kendisine güvenen bir lidere “laf” etmiyor… Yarın AKP ile zaten zayıflayan ipler koparsa bu tavırda değişiklik olur mu; göreceğiz…

★★★

Bayraktar, 17-25 Aralık tarihleri arasında defalarca Erdoğan'a ulaşmış, “Ben diğer üç bakan gibi yolsuzluk ve rüşvet soruşturması geçirmiyorum. Zarrab'ı tanımam bilmem. Bana görevi kötüye kullanma suçu isnat ediliyor. Açıklayabilirim. Beni bu üç bakanla aynı kefeye koymayın” demiş........

© Sözcü


Get it on Google Play