We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“İnsanlığa hizmeti” teşekkür alan komutan, mahkemelerde sürünüyor

66 15 36
18.09.2020

SÖZCÜ okurundan yazılarıma gelen mesajları yer yer köşeme yansıtmaya çalışırım.

Artık sizlerle aile gibi olduk; kimi zaman uyarıyorsunuz, kimi zaman eleştiriyorsunuz, kimi zaman katkı sunuyorsunuz, kimi zaman alkışlıyorsunuz… Hepsi çok kıymetli.

Dün de böyle bir mesaj aldım. Gönderen bu kez çok tanıdık bir isim; ilkokul sıralarından arkadaşım Seda Kök… Bugün yazında adı geçen komutan Mahir Kök eşim olur” diyor ve Suna Kıraç'ın, Siirt'in Pervari ilçesi 121. Komando Alay Komutanı Mahir Kök'e yazdığı mektubu benimle paylaşıyor.

Hemen Seda'yı aradım.

Telefonu bu vesile ile tanışmak istediğim “Eniştemize” uzattı. Kök'e, Pervari ziyareti sonrası Kıraç'ın yazdığı mektuptaki kelimelerin bir protokol ziyaretinin ardından dökülmüşe benzemediğini, içtenliğini ifade ettim… Neydi Kıraç'ı bu kadar etkileyen?

★★★

Kök, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Yönetim Kurulu'nun tam kadro katıldığı “Pervari Eğitim Parkı” açılış gününe, 12 Haziran 1998'e götürüyor beni… “Eğitim Parkı açılış törenine halk da katılmıştı. TEGV yöneticileri bu hizmete destek veren Vali'ye, Kaymakam'a, Komutan'a teşekkür plaketleri verdiler. Bu sırada TEGV Yönetim Kurulu Başkanı olan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, ilçede yaptıklarımı anlatmak için kürsüye çıktı. Konuşmasını bitirdiğinde törene katılan büyük-küçük herkesin alkışları 20 dakikanın üzerinde sürdü. Misafirlerimiz ağlıyorlardı…”

★★★

Törene katılanlar arasında bulunan dönemin Cumhurbaşkanı Danışmanı Ali Baransel “Halkın eli silahlı bir komutanı bu kadar........

© Sözcü


Get it on Google Play