We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

O davayı siz inceleyin

256 53 92
21.09.2021

Kamuoyunda 28 Şubat Davası olarak bilinen, biri sivil 103 askerin yargılandığı dava sonucu 14 emekli general ve amiral, ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezaevine konuluşlarının bugün 34'üncü günü. Emekli komutanların yaşları 74 ile 88 arasında değişiyor. 28 Şubat'ın komutanlarının bu durumda, cezaevinden cenazeleri çıkacak demektir.

Yargılanan ve beraat edenler de başından beri davayı ve süreci bildikleri için komutanların cezaevine konulmasından dolayı üzgün. Büyük bir haksızlık, hukuksuzluk olduğuna inanıyorlar. Emekli Albay Alican Türk de yargılanıp beraat eden isimlerden birisi. O yalnız üzülmüyor, komutanlarının unutulmaması için çaba gösteriyor.

SAHTE BELGELER

Alican Türk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdı. Mektubunda, her ne kadar beraat etmiş olsa da söz konusu davaya ilişkin soruşturma ve yargılamanın nasıl hukuksuzluklar, usulsüzlükler, sahte belgeler üzerinden yürütüldüğünü yakından bildiğini belirtiyor. 106 duruşmanın 105'ini hem de en önde oturarak izlemişti.

Davayı bu kadar yakından izleyen, davanın da sanığı olan Alican Türk, “Son derece net olarak söyleyebilirim ki, bu dava 2006'ların sonunda Şemdinli Davası'yla başlayıp Atabeyler, Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Askerî Casusluk, Kozmik Oda, Oda Tv, Malatya / Zirve, Erzincan / İlhan Cihaner, Fenerbahçe / Şike vb. yaklaşık 15 davanın son halkasıdır ve FETÖ tarafından organize edildiği sabit olan bütün o davalarda ne tür hukuksuzluk, usulsüzlük, sahtecilikler varsa aynısı 28 Şubat davasında da vardır, yaşanmıştır” diyor.

BİN 700 SAYFALIK DİLEKÇE

Bunları, Cumhurbaşkanı'na 4 Eylül 2021 tarihinde yazdığı........

© Sözcü


Get it on Google Play