We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Peçeleme!

257 42 106
23.09.2021

New York'ta 32 katlı yüksek bina “devlet hazinesinden aktarılan parayla” dikildi. New York'ta ayrıca bir de öğrenci yurdu yapılıyor. Bunu da TÜRKEN adlı bir vakıf üstlendi. Bu vakfın yönetiminde cumhurbaşkanının yakınları da var diye haberler yazıldı.

Olsunlar.

Ziyanı yok.

Vakıf hayır işi.

Yeter ki vakıf kurma, vergiyi kaçırma aracı ve devleti soyma aleti yapılmasın. Bu açıdan baktığı için olsa gerek Devlet, Amerika'daki TÜRKEN'e bağış yapanların yaptıkları bağışı “matrahtan düşebilecekleri” imkanını tanımamış. TÜRKEN'e doğrudan bir bağış yaparsan bu parayı “vergi matrahından” düşemiyorsun. Ama Kızılay'a bu imkan verilmiş. Bağışı onun üzerinden geçirip Amerika'ya yollar ve “matrahtan düşersen” bu “peçeleme” oluyor. Benim uydurduğum bir sıfat değil vergi ve maliye uzmanları “peçe giydirme- peçe içine saklayıp gizleme” tabirini bulmuşlar.

Hatırlıyorsunuzdur:

BAŞKENT adlı bir şirket, ENSAR adlı bir vakfı ve onun üzerinden de Kızılay'ı kullanarak Amerika'ya 7 milyon 925 bin dolar peçeleyip bunu da vergi matrahından” düşmüştü.

Kızılay'ı takkeci yapmışlar.

Bağışa takke giydirmişler.

Vergi kaçırmışlardı!

★★★

Kaçırılan kuş değil.

Milyon dolar vergi!

Türkiye'de okurun merak ettiği konuları yazan gazeteler ile TV haber kanalları, o günlerde “Kızılay'ın peçeleme yoluyla vergi........

© Sözcü


Get it on Google Play