We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ben gizleyeyim sen görme!

200 75 139
08.04.2021

Herkesin yatağında uyurken başını koyacağı, sandalyede, sedirde otururken sırtını dayayacağı bir yastığı vardır. Her yastık sahibine göre şişinir. İki yakası bir araya gelmeyenin yastığını kaldır bak, altı boş. Birikimi olanların yastıklarının ise altı üstünden değerli!

Altı boş yastıklar.

Çoğunluk.

Altı dolu yastıklar.

Azınlıkta kaldılar.

İktidar önde gelenleri, sık sık değişen maliye bakanları, yılda 2 kez ekonomik çöküşü durduracak reform paketi hazırlayan yüksek bürokratlar, “altı dolu yastık sahiplerini” saygı ve selamda önceliğe alıyorlar ve “çözün yastık altını… dolarınızı, altınınızı yastık altından çıkarın…” diye rica, minnet, yalvar, yakar oluyorlar.

İktidar zorda.

Doları tutamıyor.

Faiz yükseltiyor.

Dolar yine yukarı.

TCMB Başkanı kovuyor.

Dolar iyice yukarı.

Maliye bakanı değiştiriyor.

Dolar hep yukarı.

Adalet, hukuk, vicdan, ahlak yere çakılıp dolar yukarı gittikçe fiyatlar çıldırıyor, yoksulluk hızlanıyor, gelir uçurumu açılıyor, ekonomik çöküş hızlanıyor.

İktidar yalvarıyor.

Çözün yastık altını.

Çıkarın dolarları!

★★★

Dinleyen olmadı.

Çözülmüyor yastık altı.

Ekonomi Profesörü Esfender Korkmaz, dünya devi 2 sigorta şirketinin raporlarını inceleyerek; yeni kıyaslamalı bilgiyi dün şöyle yazdı: Gelişmekte olan ülkeler içinde “Türkiye iflas şampiyonu” oldu. Şirketleri ile esnafının en çok iflas ettiği ülkeyiz.

2020 Çin:

Milli geliri:

14.4 trilyon dolar.

İflas eden........

© Sözcü


Get it on Google Play