We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kardeşliğimiz için tek çözüm demokrasi

15 18 1
24.09.2021

Efendiler, şu an da ülkenin içinde bulunduğu ekonomik, sosyal ve siyasi bu kadar sıkıntı varken, vatandaş ekmek derdine düşmüş ne yapacığını bilemezken, etrafımız kan gölüne dönmüşken, bir an da damdan düşer gibi “muhatap İmralı” demek ne anlama geliyor?

HDP'ye eş başkanlık yapacaksın, o dönem demokrasi insan hakları eşit yurttaşlık diyecek sonra da terörist başını adres göstereceksin. Neymiş? Sayın Kılıçdaroğlu, muhalefet partilerinin demokrasi birlikteliği içinde “HDP, muhatap alınabilir” deyince, HDP'nin bir önceki eşbaşkanı Sayın Sezai Temelli “muhatap İmralı” diyor.

Peki muhatap İmralı ise, insana sormazlar mı? Oturduğun sandalye TBMM değil mi? Verdiğin adres bebek katili terörist başı !.. Bu cevap karşısında sayın Kılıçdaroğlu, “Eğer ülkede kritik bir sorun varsa ve uzun yıllardır çözülemiyorsa, çözümün adresinin TBMM olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Bunlar konuşulurken Sayın Devlet Bahçeli, Sayın Kılıçdaroğlu'nun “Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz” sözlerine karşın ”Türkiye'de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur. Var diyen kim varsa kalbi Türk milletiyle bir atmayan namertlerdir. Kılıçdaroğlu'nun iradesi teslim alınmış, vicdanı haczedilmiştir. HDP'yi meşru organ görmek demek, PKK'yı muhatap almak demektir. CHP yönetimi siyasi ikbal ve istikbalinin çürük şifrelerini Kandil mağaralarının pespaye karanlığında bulmak üzere harekete geçmiştir. HDP, terör örgütü PKK'nın mazbata almış maskeli halidir” diyor. Bu yazılı mesaj keşke andımızın orta eğitimde okunmasının yasaklanmasında, TC'nin tabelalardan silinmesinde, hutbelerde Atatürk'e hakaretler edilirken verilseydi. Denir ki o zaman karşı çıktık. Karşı çıkış lafla olmaz, ortağa ağırlığınızı koyarak o konuşmayı yapanların anında........

© Sözcü


Get it on Google Play