We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gerçeği görelim artık

37 37 51
08.04.2021

Yazıma başlamadan önce, sadece ülkemde değil, dünyanın neresinde olursa olsun darbeye karşı olduğumu belirtmek isterim.

Bir ülke düşünün ki ekonomik sıkıntıları dayanılamaz boyutlara gelmiş, halk gün geçtikçe fakirleşmiş, genç nüfusun büyük çoğunluğu pandemi nedeniyle işsiz kalmış ve tüm bunların yanında nüfusun ancak onda biri aşılanabilmiş. Ve tüm bunları konuşup ve çözmek varken sanki birden tüm problem emekli Amiraller olmuş.

Durup dururken neden böyle bir duyuruyu kaleme almışlar? Ülkenin yetiştirdiği konularında uzman, Dışişleri Bakanlığı'nın denizlerle ilgili sorunlarında bilgilerine başvurulan bu insanlar, bu duyuru ile ne demek istemişler?

Bu insanlar hain FETÖ'nün TSK'ya yaptığı kumpas yüzünden yıllarca günahsız yere hapishanelerde yatmadılar mı? Peki, 15 Temmuz hain kalkışmasına karşı durmadı mı bu 104 vatansever? Bir dinleyin, bakalım ne diyorlar…

Bildiriyi on kez okudum, anladığım da şu… Montrö Boğazlar Sözleşmesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin Boğazlar üzerindeki egemenliğidir diyorlar. TSK içindeki irticai faaliyetlere dikkat çekmek istiyorlar. Geçmişte hain FETÖ'den çok çektik halen daha da çekiyoruz ve bu kutsal yuvada yine irticai yuvalanmalar istemiyoruz, diyorlar. Gelecekte yine böyle soysuz kalkışmalarla karşılaşmamak için “AMAN DİKKAT” diyorlar.

Peki efendiler, sizler bu bildiriyi okuduğunuzda ne anladınız? Yok efendim bu iş geçmişte de böyle olmuş, gece yarısı bildiri yayınlanır ihtilale kalkışılırmış! Yapmayın Allah aşkına. Aklımızla alay etmeyin. Güldürmeyin!.. Emekli askerlerin, ihtilal yaptığı nerede görülmüş? Bu adamlar içleri vatan sevgisiyle dolu, sadece tecrübeleriyle yol göstermek isteyen emekli askerler.

Hele hele iktidarın minik ortağının Genel Başkanı'nın “apoletlerini sökelim, lojmanlardan atalım, korumaları çekelim” diye feryat etmesini aklım........

© Sözcü


Get it on Google Play