We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Adana otoyolu sabah-akşam tıkanıyor

5 2 1
21.09.2021

Nüfusun artmasıyla trafik sorunları günden güne artan Adana'da, şehri doğu-batı hattında bölerek geçen, şehirlerarası ulaşımın olduğu gibi şehir içi trafiğin de önemli ölçüde yükünü çeken TAG (Tarsus-Adana-Gaziantep) Otoyolu, son yıllarda Adanalı'ya nimet yerine külfet olmaya başladı.

Otoyolda çok sık yaşanan kazalar sonucu kilitlenen trafik, otoyolu bir ulaşım çözümü olmaktan çok ulaşım sorununun büyük parçası haline getiriyor.

İşim gereği ben de çok sık otoyolu kullanıyorum ve özellikle sabahları doğu istikametine, akşamları ise batı istikametine gidip geliyorum.

Benim gibi 100 Yıl, Belediye Evleri, Turgut Özal, Mavi Bulvar, Güzelyalı, Mahfesığmaz, Yenibaraj, Toros, Bahçeşehir, Gürselpaşa gibi şehrin Kuzeyinde ve batısında yer alan semtlerde oturan birçok insan, şehir merkezine, hastanelere ya da Sarıçam ve Yüreğir ilçelerinde bulunan ev ve işyerlerine, bu arada Misis yakınındaki Organize Sanayi Bölgesi ve E-5 Bölgesindeki işyerlerine gidip gelmek için bu yolu aktif biçimde kullanıyor. Bir de bunun tersi oluyor . Yani benim gibi batıdan doğuya gidip gelenler yerine her gün doğudan batıya gidip gelenler var.

Bunlara Türkiye'nin dört bir yanına gidip gelen kamyonları, tırları, özel araçları sayarsak otoyolun ne kadar önemli bir işlev yerine getirdiğini anlarız.

Ancak ilk açıldığı yıllarda bizlerin gözüne kocaman bir yol gibi gelen otoyol şimdi neredeyse şehir içi bir cadde gibi geliyor gözümüze…

Otoyol her gün daha bir kalabalıklaşıyor ve kalabalıklaştıkça da daha bir küçülüyor.

Sık sık meydana gelen kazaları ise otoyolda seyri işkence haline getiriyor.

Bu kazalar nedendir bilinmez........

© Sözcü


Get it on Google Play