We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye fotoğrafının özeti: Hukuk dışılık

508 116 133
30.06.2021

Birkaç günlüğüne Türkiye'nin haline dışardan bakma şansı buldum.

Ne yazık ki fotoğraf pek parlak değil:

Hukuk devletinin tam anlamıyla işlemediği, hukukun gücünün değil güçlünün hukukunun geçerli olduğu, haliyle “adaletsizlik” hissinin zirveye çıktığı ortada.

“Mafya-siyaset-sermaye üçgeni” ülke yönetiminde yargıdan ve yürütmeden yoğun bir şekilde “rol çalmış”.

Sedat Peker'in ortaya attığı, çoğu suç itirafı olan iddialar, hukuk devletinin işlemediğini, mafya-siyaset-sermaye ilişkisinin bu durumdan faydalanarak “hukuk dışı” yollara başvurduğunu bütün çıplaklığıyla önümüze sermiş.

Ne yazık ki işaret ettiği isimlerin, birtakım suçlara karıştığı son derece açık olduğu halde, şu ana dek biri dahi hesap vermedi.

Sadece bir iki gazeteci hedef yapılarak ve adeta “vurun gazeteciye” tavrı sergilenerek, asıl aktörler perde gerisinde saklanmaya devam etti.

Millet adına hesap sorması gereken yargımız dut yemiş bülbül gibi sessiz kaldı.

★★★

Yargımızın mafya-siyaset-sermaye ilişkisi sonucunda ortaya çıkan bu kadar kir pasa karşı böyle hareketsiz olması yetmiyormuş gibi, bir de vicdanları kanatan kararlara imza atması, sinir bozucu bir hal aldı.

Antalya Elmalı'da yaşanan olayı anımsayın: Yedi ve on yaşında iki kardeş. Anneleri ve üvey babalarının yarattığı bir kabus filminde kurban durumunda kalmışlar.........

© Sözcü


Get it on Google Play