We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sorudan korkan demokrat!

711 73 111
04.09.2021

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'le yollarımız Aydın Jandarma Er Eğitim Taburu'nda kesişmişti. Aynı bölükte, hatta aynı mangadaydık. En uzun boylumuz olduğu için 10 kişilik mangamızın en başındaydı.

O yıllarda AK Parti dahi kurulmamıştı. Ancak Ömer Çelik, Tayyip Erdoğan'ın danışmanıydı. Yeni Şafak Gazetesi'nde yazıyor, askerlik sonrasında o dönemin liberal/sol gazetelerinden Yeni Yüzyıl'a geçme planları yapıyordu.

Asker ocağında birlikte geçirdiğimiz kısa süre içinde, kendisinin “liberal/demokrat” ve demokrasiye inanan biri olduğu izlenimi edinmiştim. Entelektüel birikimi de etkileyiciydi. Daha sonra Mülkiye'de doktora yaparak günlük siyaseti akademik bakış açısıyla birleştiren nadir siyasetçilerden biri olmuştu.

2002 sonunda AK Parti iktidara geldi. Partinin ilk yıllarında bizzat Başbakan danışmanı olarak AK Parti'nin Avrupa Birliği'ne yönelmesi, Kıbrıs sorununu çözme çabasına girmesi konularında katkısının büyük olduğunu düşünüyorum.

Erdoğan'a en yakın isimlerden biri olarak başta danışman, zaman içinde de bakan ve parti yöneticisi/sözcüsü oldu.

AK Parti iktidarı uzadıkça, AK Parti'nin kodları değiştikçe Ömer Çelik de değişti.

O süre içinde Avrupa Birliği üyeliğine, özgürlüklere, temel hak ve özgürlüklere inanmış görünen Ömer Çelik gitti, “güvenlikçi-milliyetçi” Ömer Çelik geldi.

Bugün kendisine münhasır bir yazı yazmamın nedeni de kendisinin son icraatı oldu.

“AK Parti Sözcüsü” şapkasıyla Fox TV muhabiri Barış Kaya'yı basın........

© Sözcü


Get it on Google Play