We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Son verin bu garabete!

516 94 136
02.08.2021

23 Ağustos 2020 günü Giresun'u sel vurdu. Felaketin bilançosu ağırdı: 7 ölü!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 31 Ağustos 2020 günü Giresun'a gitti. Korona salgını yayılıyordu. Birçok alanda yasak vardı. Buna rağmen miting yaptı ve mitingin sonunda otobüsün üzerinden aşağıda toplanan kalabalığa “keyif çayı” attı.

26 Ekim 2020 günü, yer Malatya. 10 ay önceki Elazığ depreminin açtığı yaralar henüz sarılmamıştı. Korona salgını birçok esnafı vurmuştu. Servisçiler de mağdurdu. Karşısında Cumhurbaşkanı gören bir servisçi, “İşsiziz, eve ekmek götüremiyoruz” dedi. Erdoğan, bu cümleyi abartılı bulduğunu söyledi. Esnaf durumun kötülüğünü anlatmaya çalışırken Erdoğan esnafa çay paketini atıp, “Keyif çayı bu, bu çayı iç” diye seslendi.

15 Temmuz 2021 günü Rize'yi sel vurdu. Felaketin bilançosu ağırdı: 6 ölü!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Temmuz 2021 günü Rize'ye gitti. Güneysu ilçesinde miting yaptı. Miting sonunda yine otobüsün üstünden aşağıdaki kalabalığa “keyif çayı” attı. Güneysu, Türkiye'nin en önemli çay üretim merkezlerinden biri.

28 Temmuz 2021 gününden itibaren başta Muğla, Antalya gibi turizm beldeleri olmak üzere ülkenin 20'den fazla şehrinde orman yangınları başladı. Devlet yangınları zamanında söndürmekte yetersiz kaldı. Yangının bilançosu çok ağır oldu: 5 ölü ve içindeki canlılarla........

© Sözcü


Get it on Google Play