We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kendi göğünde uçabilmek…

557 31 0
19.07.2021

17 Temmuz 2021 Cumartesi öğlen saatlerinde İstanbul'dan Ankara'ya doğru yola çıktım. Normal zamanlarda Ataşehir'de yoğun bir trafik olurdu. Bu kez yoktu. “İstanbul boşalmış” dedim kendi kendime.

İzmit'e yaklaştıkça durum değişti, trafik arttı. İstanbul-Ankara otobanı şehir içi yol gibi kalabalıklaşmaya başladı. Sakarya/Hendek'ten itibaren hızımızı saatte 10-15 kilometreye düşüren bir yoğunluk başladı. Ara ara hızlanabildiğimiz yerleri saymazsak Gerede kavşağına kadar böyle devam etti. Yol kenarları benzini biten, hararet yapan arabalarla doluydu. Özellikle Bolu Tüneli öncesindeki uzun viyadükte çekiciler kalan araçları götürmek için sıra sıra dizilmişti.

Bolu Tüneli'ni geçtikten sonra herkes kendini mola yerine ve benzinliğe atmıştı. Hayatımda bu kadar kalabalık bir benzin istasyonu görmemiştim.

Ben dört saatte sadece 200 kilometre yol gelmeme rağmen çok sıkılmış ve yorulmuştum. Almanya'dan, Hollanda'dan, Fransa'dan arabayla gelenlerin durumunu düşünemiyordum.

★★★

Oradayken güneş altında bekleyen insanları gözlemledim:

Hayata dört elle sarılabilmek, iş kovalamak, geçinebilmek için bedenleri farklı kentlere savrulan ama kalplerini her zaman en neşeli, en güzel günlerini geçirdikleri köylerde/mahallelerde bırakan........

© Sözcü


Get it on Google Play