We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Artıran yok mu?

378 51 103
03.09.2021

Ağustos ayı bizim için tam bir felaket ayıydı.

Aynı anda başlayan yüzlerce yangında onbinlerce hektar orman alanı yandı.

SÖZCÜ'nün 1 Eylül 2021 tarihli nüshasısnda Erdoğan Süzer'in yazdığına göre son 15 yılda çıkan yangınlarda 148 bin, ağustos ayında sadece üç haftada çıkan yangınlarda ise 137 bin hektar orman yok oldu.

Gerçekten çok büyük kayıp.

Ağustos ayında ülkemizi sadece yangınlar değil bir de sel felaketi vurdu.

Karadeniz bölgesinde Kastamonu, Giresun, Rize, Artvin gibi illerde yerleşim yerlerini ve canları sel aldı. Dereler taştı, apartmanlar çöktü.

Yani iki farklı bölgede iki farklı şekilde karşılaştığımız doğal felaketlerde hem canları hem milli servetimizi kaybettik.

★★★

Afetlerle mücadele için kurulmuş olan AFAD, bütün imkanlarıyla seferber oldu ama maalesef kaynakları da sınırlıydı. Haliyle IBAN numarası (Herhangi bir bankaya kolayca para göndermek için kullanılan numara) paylaşılarak halktan destek istendi.

Bu da yetmeti “YANGIN” ya da “SEL” yazıp 1886'ya SMS gönderen her vatandaşın, felaket bölgesinde yaşayanlara 10 TL yardım etmiş olacağı duyuruldu.

Biliyorsunuz Türk Milleti'nin en önemli özelliği, felaket anlarında mağdurlarla gösterdiği dayanışmadır. Bu kez de aynısı oldu ve millet, felaket mağdurlarının yardımına koşmak için birbiriyle yarıştı.

AFAD'ın paylaştığı IBAN........

© Sözcü


Get it on Google Play