We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TMSF ihalesi ve kamu hakkı

155 82 46
11.08.2021

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) en yüksek teklifi 335.5 milyon TL olarak açıkladığı Sürat Kargo ihalesinde değerlendirme sürerken, TBMM'ye taşınan tartışma yeni boyutlar kazandı.

TMSF, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun gündeme taşıdığı sorulara cevap niteliğinde kapsamlı açıklama yaptı. Kuşoğlu, ihalede en yüksek teklifi Port Kargo adlı bir şirketin verdiğini söylemişti.

TMSF açıklamasında en yüksek teklifi veren şirketin adı, yine duyurulmadı. Ancak, ihaleden üç hafta önce isim değiştirip şirket amaçlarına posta ve kargo işlerini eklediğini yazdığımız Port Kargo ve Lojistik A.Ş'nin firmalarla ilgili listelerde yer aldığı görüldü.

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında el konulan şirketlerden biri olan Sürat Kargo ve Sürat Lojistik satışı için, muhammen bedel 325 milyon TL olarak açıklanmıştı. TMSF son açıklamasında, bu bedelin nasıl belirlendiğiyle birlikte, dosyada yer alan 16 firmanın adını duyurdu. Yanısıra, sistem odasına, ücret ödeyerek giren 11 firmayı da liste halinde paylaştı.

Sürat Kargo'yla ilgilenen şirketler........

© Sözcü


Get it on Google Play