We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Nanoksia bayisi bakan danışmanı mı?

283 108 105
26.04.2021

Emanet edilen gücün özel çıkarlar için kötüye kullanılmasına yolsuzluk deniliyor.

Uluslararası Şeffaflık Örgütü'nün bu tanımına “Kamu İhalelerinde Olağan İşler” kitabımda ayrıntılı yer verdim. Kamu İhale Kanunu'nda acil durumlar için düzenlenen 21/b usulünün hiçbir acil durum yokken, yıllarca iktidar yanlısı şirketler lehine adrese teslim yoluna dönüştürülmesini anlattım. Bu düzen, şimdi pandemi bahanesiyle doludizgin sürüyor.

Ruhsar Pekcan, Ticaret Bakanlığı görevinden alındı. Gerekçe bu olmadı tabii ama onun aile şirketleri Nanoksia ve Karon Mühendislik ile bakanlığı sırasında kamu kaynakları üzerinden kurduğu köprüler “yolsuzluk” tanımına uyuyor.

Gereğini yapıp yapmamaksa bizim işimiz değil. İşimiz, halkın haber alma hakkı için kamu kaynaklarının nasıl kullanıldığına ilişkin haber ve gelişmeleri paylaşmak.

DANIŞMAN'IN BAYİLİĞİ

Nanoksia ile bağlantılı haberler bitmiyor. Geçen hafta bakanın şirketi Karon Mühendislik'in, Çinli şirket XinXing ile bağlantısını yazdıktan sonra, web sitesinin kapatıldığını da duyurdum. (Nanoksia şirketinin üç kurucusundan biri, Karon Mühendislik)

Sektör içindeki bir okurumdan e-posta aldım. Aile şirketi Nanoksia'dan satın alınan dezenfektan konusunun bu kadarla sınırlı olmadığını söylüyor.

Pekcan, bakan iken danışmanlığına getirilen Cihat Alagöz'ün kurduğu şirketin de Nanoksia bayisi olduğunu belirtiyor okurum.

Alagöz, TOBB Genel İdare Kurulu üyesi ve Fuarcılık Meclisi........

© Sözcü


Get it on Google Play