We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Güvensizlik her şeydir

418 240 169
18.01.2019

Sosyal medyada şu sıra “10 yıl önce 10 yıl sonra” fotoğrafları çok popüler.
Hoşça vakit geçirmek isteyen kullanıcılar 10 yıl arayla fotoğraflarını yan yana koyup aradaki farklar üzerinden günlük hayat, ilişkiler alışkanlıklar vs. gibi analizler yapıyor.
Aynı karşılaştırmanın fiziksel görünümler yerine toplumsal gelişmeler üzerinden (haber cümlesi olarak) yapıldığını varsayalım.
Örneğin sorunlarla ilgili bir yurttaş olarak bugün çok yerde rastlayabileceğiniz şu cümleyi 10 yıl önce okuduğunuzu düşünün:
“Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bütün hatırlatmalara rağmen TBMM'deki görevini bırakmıyor.”

★★★

On yıl önceki kendinizi düşünün: Aynı kişinin hem cumhurbaşkanı hem parti genel başkanı mı olması, tam da bu nedenle başbakanlık koltuğunu kaybeden TBMM Başkanı'nın, büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterilmesi mi, yoksa cumhurbaşkanı tarafından büyükşehir belediye başkanı adayı gösterilen eski başbakan yeni TBMM Başkanı'nın bu görevini........

© Sözcü