We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Umumi arzu üzerine bir Rıfat Serdaroğlu yazısı

1021 44 704
14.01.2019

BUNU YAZMAK GEREK

Umumi arzu üzerine bir Rıfat Serdaroğlu yazısı

İktidardan hiç hoşlanmayan geniş bir çevrenin son zamanlarda en severek izledikleri isimlerden biri eski siyasetçilerden Rıfat Serdaroğlu.
Deneyimli siyasetçi kısa aralıklarla ülkemizin içinde bulunduğu durumu çok net anlatan, iktidarı da muhalefeti de sert biçimde uyaran yazılar yazıyor.
Serdaroğlu'nun birkaç gün önce seçmen kütükleri ve seçim güvenliği ile ilgili yazdığı yazı okunma rekoru kırıyor.
Sosyal medya üzerinden bana da ulaşan çok sayıda kişi, “Serdaroğlu'nun bu yazısı mutlaka gazetelerde yayımlanmalı, herkes okumalı” ricasında bulundu.
Ben de “umumi arzu” üzerine Rıfat Serdaroğlu'nun 11 Ocak günü yazdığı yazıyı sizlerle paylaşıyorum;

SON UYARI !

31 Mart yerel seçimlerinde, Cumhur İttifakı tarafından HİLE yapılacak diye 25 Aralık 2018'de uyarmıştım. CHP ve İYİ Parti bu uyarıyı hiç dikkate almadılar. Sanki görevleri değilmiş gibi!
CHP'nin Genel Başkanı, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, CHP'nin Yüksek Seçim Kurulu'ndaki temsilcisi olan kişi, bu ihmalin baş sorumlularıdır.
Bu üç kişi, ya seçim işlerinden hiç ama hiç anlamıyor ya da üzülerek söylüyorum, ihanete varacak büyük bir yanlışın içindeler.
Başka türlü bir nitelemede bulunmak mümkün değil.
CHP üyesi, veri madenciliği konusunda dünya çapında uzmanlar, bu üç kişiyi defalarca uyardılar. Oy hırsızlığını önleyecek sunumlarını yaptılar.

Sanki CHP saraya çalışıyor

Parti Meclisi'nde anlattılar. Gönüllü yapılmak istenen bu hizmet için bile ilgisiz kaldılar. Sanki CHP adına değil de saray adına çalışıyorlar hissini uyandırdılar!
Muhtarlıklarda askıya çıkarılan ‘sandık bölgesi askı listeleri' ile sandıkta oy kullanılırken imzaladığımız ‘sandık seçmen listeleri' arasında büyük fark olacağını, AKP'nin bazı hassas yörelere, seçmen yüklemesi yapacağını, bu listelerin mutlaka tek tek bilgisayar ortamında kontrol edilmesi gerektiğini ısrarla istemiştik.
Ayrıca listelerin kontrolü için verilen 33 saatlik sürenin çok az olduğunu, CHP'nin YSK temsilcisinin, süre uzatım talebinde bulunmasının şart olduğunu belirtmiştik.

Aday olmadan nasıl çalışacaksınız?

İstanbul-Ankara-İzmir'de bugüne kadar belediye başkan adayları belirlenmedi! Aday belli olmayınca seçmen listelerini kim kontrol edecek? Adayı olmayan ilçe örgütünün çalışması mümkün olabilir mi? Ne bekliyorsunuz ki?
Listeler kesinleştikten sonra mı aday belirleyeceksiniz?
Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Akşener; “Sizler partilerinizin mi yoksa Cumhur İttifakı'nın mı genel başkanlarısınız?”........

© Sözcü