We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çürümenin fotoğrafı…

94 20 0
11.06.2021

Dün bu köşede, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ortaya attığı iddiaları soruşturacak tek bir savcının bile olmadığını ve bundan sonra da olamayacağını ayrıntılı bir şekilde anlattım. Herkesin beklediği o “Yürekli savcı”nın hiçbir zaman gelmeyeceğini söyledim.

Sahi o ‘’yürekli savcı’’ bir anda çıkıp gelse ne olacak ki?

Savcının açacağı soruşturmayı derinleştirecek ve bu suç iddialarını kovuşturacak bir hakim ya da mahkeme heyeti bulabileceğinizi mi sanıyorsunuz?

YÜZYILLAR ÖNCESİNDEN GELEN ÖĞÜT

Pir Sultan Abdal, aslında bugün yaşananları en net ve en açık bir biçimde özetlemiş yüzyıllar önce… Pir Sultan “Bozuk düzende sağlam çark olmaz” diyerek, çürüme başladığı an her şeyin bozulacağını ve tüm düzenin buna göre şekilleneceğini işaret etmiş…

Biz aslında adaleti sağlayacak hakim ve savcı beklerken, belki de farkında bile olmadan “Bozuk düzende sağlam çark” arıyoruz. Oysa ki; AKP çarkın tüm dişlilerini ‘yalama’ haline getirdi. Araç motorlarıyla ilgilenenler bilirler, çarkın dişlileri aşınır ve ustaların deyimiyle “yalama” hale gelirse, o araç artık dikiş tutmaz!

BOZUK DÜZENİN ÇARKI KONUŞUYOR…

AKP’nin son 20 yılda yarattığı çürüme, tüm kurumların dişlilerini ”yalama” hale getirdi. Artık hiçbir kurum işlevini yerine getiremiyor. Hiçbir kurum birbirini denetleyemiyor. Meslek etiği yerlerde sürünüyor. Rüşvet ve yolsuzluk haberleri vaka-i adiyeden sayılıyor. İktidarın yarattığı ”korku düzeni” sesini çıkarmak isteyen bürokratları........

© Sözcü


Get it on Google Play