We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yargıtay’daki üst düzey bir ismin ‘FETÖ imamı’ tespit edildi iddiası

163 108 0
24.09.2019

✔ Yargıtay'daki FETÖ iltisaklı kişiler kimler? Sahte tanıklık mı var? Yürüyen mücadeleyi kim engelliyor?
✔ Ankesör soruşturmasında, FETÖ ‘Ege Bölgesi imamı'yla Yargıtay üyesi arasında ilişki tespit edildi…
✔ Sözde ‘imam'ın 23 hakim ve savcıyla konuştuğu öne sürüldü… Bu arada soruşturmada bir tanık çıktı
✔ Tanık tesisatçı… Yargıtay üyesini ‘tesisat'la ilgili aradığı yönünde ifade verdi. Ankara bunu tartışıyor

ByLock'tan sonra Fetullahçıların ‘ankesör' ağı da çözüldü. İstanbul Ankara başta olmak üzere operasyonlar hız kesmeden sürüyor.

1 – 22 Eylül günlü yazımda şu bilgileri paylaşmıştım:

… 18 Eylül 2018'de İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na bir ihbar ulaşır. İhbarda, yargı içindeki kendini gizleyen ‘kriptoların' isimleri vardır. ‘Ankesör'le görüşme yapanların kim oldukları yazmaktadır… HSK Birinci Dairesi de 27 Kasım 2018'de ihbarı gündemine alır ve müfettiş görevlendirilir. 6 Eylül 2019'da, HSK müfettişi, Teftiş Kurulu Başkanlığı'na bir yazı gönderir. Yazıda özetle şöyle denir: “… İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yazı ile yapılan ihbarı üzerine, HSK Birinci Dairesi'nin 27 Kasım 2018'de ‘kısmen inceleme izni verilmesi teklifi' kararına ilişkin Teftiş Kurulu'nun 27 Aralık 2018'de ‘olur'ları ile görev emri gereğince başmüfettişliğimizce yürütülen incelemede… İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ihbarına konu ilgililer hakkında Yargıtay Başkanlığı'nca yürütülen tahkikat evrakının onaylı bir suretinin istenilmesi hususunda…”

Tahkikat evrakının onaylı bir suretinin müfettişliğe gönderilip gönderilmediği konusunda bir bilgi yok… Ancak… HSK'nın soruşturmasını derinleştirdiği, önümüzdeki zaman diliminde........

© Sözcü