We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Trump, IŞiD’le masaya oturduklarını itiraf etti

73 55 0
17.10.2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'a sorar: Siz, DEAŞ ile masaya oturur musunuz?

Trump, Erdoğan'a yanıt verir: Gerektiğinde onlarla (IŞİD) da masaya oturuyorum

Bu tarihi itiraf, ABD'nin ‘derin ve karanlık' yapısının deşifre olmasına neden oldu

Pentagon da 2012'de, IŞİD'in Suriye'de devlet kuracağını gördü ama müdahale etmedi

1 – Tarihi günlerden geçiyoruz… Fırat'ın doğusuna yönelik “Barış Pınarı Harekatı” operasyonuyla birlikte bölgede dengeler yeniden değişiyor. Rusya'nın ana aktöre dönüştüğü süreçte, Suriye devletinin Münbiç'e girmesinden dolayı Türkiye'nin rahatsızlık duymayacağını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan açıkladı.

GAZETELERİN GÖRMEDİĞİ CÜMLE

Ancak… Dün gazeteleri tararken görmediğimiz bir cümle çok önemli!… Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Azerbaycan'daki temaslarının ardından yurda dönerken uçakta gazetecilerle söyleşi gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını ve sorulara verdiği yanıtı Anadolu Ajansı'yla paylaştı.

TELEFONDA NE KONUŞULDU?

Gazeteciler: Önce görüşme (Trump ile) sonra ateşkes dediniz… Gelmeleri (ABD heyeti) bu sözünüzü kabul ettikleri anlamına mı geliyor?

‘TERÖRİZME KARŞIYIZ DİYORUZ'

Erdoğan: Hayır. Onlar hâlâ direniyorlar. İbrahim Bey ile yaptıkları görüşmelerde hâlâ direniyorlar. Az önce kilometreleri verdim. Irak sınırına kadar 44 kilometre az olur, çok olur. Bu bölgeyi teröristlerden temizleme bizim hedefimizdir. Burası bizim güvenli bölge ilan ettiğimiz alan. Bu güvenli bölgede kendisinin bize verdiği söz bu. 20 mili ben konuşmadım, Sayın Trump söyledi. Sayın........

© Sözcü