We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sizi unutmayacağız ve affetmeyeceğiz!

142 79 0
03.09.2019

ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Pearson, AKP eski milletvekili Emin Şirin'i 1 Mart Tezkeresi'ne karşı çıktığı için böyle tehdit etmişti:

✔ 2003'teki 1 Mart Tezkeresi'ne karşı çıkan isimler tek tek ABD'nin ve FETÖ'nün radarına girdi

✔ AKP'li eski vekil Turhan Çömez, ABD'li bir bürokratı kovdu, Ergenekon kumpasına dahil edildi

✔ AKP'li eski vekil Emin Şirin, tezkereye karşı çıktı, ABD Büyükelçisi ‘Affetmeyeceğiz” dedi

✔ ABD, Şirin'i de Çömez gibi unutmadı ve Ergenekon'cu yaptı. FETÖ'nün arkasındaki güç netleşti

2 Mart 2003 / Hürriyet

1 – Gerçek ortaya çıkmaya devam ediyor… Fetullahçı yapılanmanın, uluslararası bir proje olduğu, tarihin gizli kalmış yapraklarında yazılı olduğu, mağdurların anlattıklarıyla netleşiyor.

Ergenekon'dan beraat eden ve 12 yıl sonra İngiltere'den Türkiye'ye dönen Turhan Çömez dün SÖZCÜ'de çıkan röportajında dedi ki… “Ergenekon operasyonunun sadece FETÖ'nün işi olduğunu düşünmüyorum. 1 Mart Tezkeresi'ne şiddetle karşı çıkanlardan biriyim. Oraya gidecek olan Amerikan askerlerine ev sahipliği yapmamızın büyük bir felaket olacağını hep vurguladım. O dönemde ABD Büyükelçiliği'nde görev yapan çok üst düzey bir bürokrat, müsteşar kimliğiyle beni ziyaret etti. Meclis'teki odamdaydık. Benim siyasi duruşumun, ortaya koyduğum tavrın Amerika'yı rahatsız ettiğini ve bir daha tekrarlanmaması gerektiğini söyledi. Çok öfkelendim. Kendisini kovdum. Odadan çıkarken, ‘Amerika bunun altında kalmaz. Bunun faturasını sana ödetecektir. Bunu sakın unutma'........

© Sözcü