We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HDP kime oynuyor?

148 46 58
21.09.2021

Kapatılsın… Kapatılmalı… 6 milyon oy… Kapatılmamalı… Terörle arasına mesafe koysun… Daha da çoğaltabiliriz bu cümleleri… Evet, HDP'den bahsediyorum! Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) kapatılması istemini içeren iddianameyi 2 Haziran 2021'de kabul etti ve süreç başladı. Ancak… 2023 seçimlerine doğru giderken 6 milyon oya sahip bir partinin ‘kilit' rol oynadığı son 15 günde bir kez daha ortaya çıktı! Aslında bugün son 15 gün içinde yaşanan trafiği anlatacaktım ama… (Başka bir güne bıraktım)

İlk önce son açıklamalarla başlayalım…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, belgesel yapımcısı Günel Cantak'ın “Bay Kemal ve İttifakları” belgeselinin ilk bölümünde, “… Devlet dediğiniz kurum gayrimeşru bir organla muhatap olmaz. Erdoğan bunu yaptı. Devleti, İmralı (Öcalan) ile muhatap kıldı. Mesela, İmralı meşru bir organ değil. Meşru organ kimdir? HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz” dedi.

Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasına eski HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla yanıt verdi: “Unutulmaması gereken şey demokratik çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır.”

Sonuçta CHP, yasal HDP ve Meclis'i adres gösteriyor, yasal HDP ise terör örgütünün muhatap alınmasını istiyor! HDP'nin bu tavrını “Sezai Temelli'nin şahsi fikri” diye okumak mümkün mü?

Önce durum tespiti........

© Sözcü


Get it on Google Play