We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Genelkurmay Çatı İddianamesi’ni oku ve Atatürk’ü anla!

155 207 0
01.09.2019

Atatürk'le hesaplaşmak isteyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a çağrım:

– Prof. Dr. Erbaş… Göreve gelir gelmez, Cumhuriyet'in ilk yıllarını hedef tahtasına koydu

– 10 Kasım öncesinde Mustafa Kemal Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etti

– Atatürk düşmanı FETÖ'nün, darbe girişiminden önce Atatürkçüleri hedef aldığını unuttu

– İddianamedeki, “Türk Milleti, Atatürk'le darbeye karşı direnmiştir” tespitini de görmedi

1 – Tarih: 17 Eylül 2017…Diyanet İşleri Başkanlığı'na Prof. Dr. Ali Erbaş getirilir. Erbaş'ın İhya Tv'deki konuşması medyaya yansır ve yeni başkanın ilk cümleleri Cumhuriyet dönemiyle hesaplaşmak olur.
Okuyalım: “… Benim babam da 1921 doğumluydu. Onun hatıralarını hep dinleyerek büyüdük. Okula gittiğimizde, Kur'an kursuna gittiğimizde, Kur'an öğrenmek için gittiğimizde, Karadeniz'in bir dağ köyü… Aman yarabbi bu ne korkudur ki Karadeniz'in bir dağ köyünden birisi bile dışarıda nöbetçi tutuyorlar acaba bir jandarma gelir de bizim hocamızı alıp götürür mü, dışarıda bekliyor. Akşam evlerine Kur'an-ı Kerim'i götürmüyorlar. Tarlanın duvarlarında herkesin bir taşı var, o taşı çekiyor, Kur'an'ı taşın içine koyuyorlar, taşı oraya yerine koyuyor ki eve götürmesin Kuran'ı. Bu ne korkudur, nerede yaşadık bunu biz?”
Bu nerede olmuş, ne zaman olmuş bilinmiyor, ancak 1923'ten bu yana birilerinin ısıttığı ‘yalan' her fırsatta dile getiriliyor! Erbaş'ın bu cümleleri kurmasına şaşırmamak gerekiyor… Çünkü…

Ali Erbaş, 9 Kasım 2018'de Kadir Mısıroğlu'nun evine gitmiş, ‘Hasta ziyareti” demişti.

10 Kasım'dan bir gün önce Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu'nu ziyarete giden de o, FETÖ'nün firari ismi, darbe girişiminin merkezindeki Adil Öksüz'ü Sakarya Üniversitesi'nde ‘doktor' yapan jüride bulunan da o!
30 Ağustos'ta,........

© Sözcü