We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

FETÖ tepe yöneticileriyle 766 görüşmesi delil değil

156 550 0
18.10.2019

✔ Fetullah'ı 2007'den bu yana hedef alan SÖZCÜ delilsiz bir iftirayla yargılanıyor

✔ Damat Yeter'in, ‘örgütün yöneticileriyle yaptığı 766 görüşme' ise delil sayılmıyor

✔ FETÖ elebaşının talimatının ardından Bank Asya'daki para artışı sorun olmuyor

Delil yetersizliği… Bir mahkeme düşünün… Duruşma savcısı delilleri sayıyor ve ardından “Şüphelinin Fetullahçı Terör Örgütü üyeliğinden 15 yıl hapisle cezalandırılmasını” istiyor!… Buraya kadar normal! Mahkeme de duruşma savcısının mütalaasına yanıt veriyor kararında: “Delil yoktur, beraatın…”

Aklıma ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın, 2008'de Cannes Film Festivali'nde aldığı ödülden sonra kurduğu şu cümle geldi: “Bu ödülü tutkuyla sevdiğim yalnız ve güzel ülkeme adıyorum.” Evet… Dün, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, AKP'nin kurucusu, Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'i, FETÖ üyeliğinden beraat ettirmesi hem de ‘delil yetersizliğinden' beraat ettirmesi üzerine Ceylan'ın bu cümlesini değiştirerek mırıldandım: “Tutkuyla bağlı olduğumuz ülkemizde yalnızız…” Sakın karşı çıkmayın!

Arınç'ın damadı Ekrem Yeter, 15 Temmuz protestolarına katılmıştı.

NEDEN ŞEHİT OLDULAR?

İlk önce 15 Temmuz gecesi, darbe girişimine karşı çıkanların nasıl şehit olduğunu düşünün… Sonra geriye doğru sarın… Ergenekon, Balyoz, Kozmik Oda gibi kumpaslarda kaç kişinin hayatını kaybettiğini, cezaevlerine tıkıldığını hatırlayın…

Sonra ileriye sarın…

Fetullah'la mücadele eden başta SÖZCÜ Gazetesi olmak........

© Sözcü