We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Diyarbakır’da PKK halkı katletti ancak aydınlar sessiz kaldı

194 200 0
15.09.2019

✔ PKK orman yaktı… Ses yok… Diyarbakır'da 7 sivili şehit etti… Yine o ‘aydın'dan ses yok
✔ 2008'de Ergenekon'un derinleştirilmesini isteyen onlardı, 2016'da Barış Bildirisi yazan da
✔ Kendi fikirlerinden başka fikre tahammülü olmayan ‘liberaller'den herkes korkar oldu
✔ “Ekonomik özgürlük gelirse siyaset de adalet de özgür olacak” diyen liberaller yine çuvalladı

1 – ‘Sınırsız, müdahalesiz piyasa' isteyen onlardı… Sloganları şuydu: “Ekonomik özgürlük gelirse siyaset de adalet de özgür olacak.” Oldu mu? Hayır! …

5 Ağustos 2008: 68'i profesör 100 akademisyen, 14 baro başkanı, hukukçular, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, insan hakları kuruluşlarının eski ve yeni başkanları, sanatçı, yazar, medya mensubu 300 aydının imzasıyla yayınlanan bildiride Ergenekon Davası'nın karartılmaması, aksine derinleştirilmesi istendi. Yani… Liberal-Fetullah-muhafazakar ittifak, sözde ‘ilerici' bir operasyonu çılgınca destekliyordu!

Diyarbakır'da 11 Eylül günü PKK terör örgütü 8 sivili şehit etti.

Tarih 11 Ocak 2016:“Barış için Akademisyenler” inisiyatifi Sur, Cizre ve Silopi başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki sokağa çıkma yasakları ve operasyonlar sırasında yaşanan insan hakları ihlallerine karşı 1128 akademisyen, “Bu suça ortak olmayacağız” adlı bildiri yayınladı… Takip eden hafta içerisinde imzacı akademisyenlere destek olmak amacıyla gelen yeni imzalarla birlikte bildirinin nihai imzacı sayısı 2212'ye ulaştı. Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçisi John Bass bildiriye destek verdi: “… Şiddetle ilgili endişelerin ifade edilmesi, teröre destek vermek ile eşdeğer değildir. Hükümet eleştirisi ihanet ile eşdeğer değildir. Türk demokrasisi rahatsız edici fikirlerin serbestçe ifade edilmesini kucaklayacak kadar güçlü ve dirençlidir.”

Yani… Liberaller, ‘Bu suça ortak olmayacağız' dedi. O kadar çok........

© Sözcü