We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Aziz Yıldırım suç örgütü kurmadı, şike yapmadı

104 291 0
05.09.2019

Ergenekon gerekçeli kararında, Fenerbahçe Kulübü, Aziz Yıldırım ve arkadaşlarına kurulan kumpasla ilgili şu çarpıcı değerlendirme yapıldı:

✔ Aziz Yıldırım soruşturmanın en başında sonu belli olan bir yargılamaya hedef alındı

✔ Soruşturma ve kovuşturmada görev yapan kolluk ve yargı mensupları kumpas kurdu

✔ Hedef alınan Yıldırım'a ‘örgütten' ceza verilmese şike ve teşvikten ceza verilemezdi

✔ SÖZCÜ, Ergenekon kararından 10 yıl önce “Operasyonların arkasında Feto var” dedi

1 – Yeniden görülen Ergenekon davasında sanıkların tümünün (235 kişi) örgüt üyeliğinden beraatine karar veren İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi 739 sayfalık gerekçesini açıkladı. Gerekçede, “Ergenekon adı altında bir terör örgütünün varlığına hükmedilemedi” denildi ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün kurduğu bütün kumpaslar ayrı ayrı incelendi.

Gerekçeli kararda çarpıcı olan değerlendirmelerden birisi de Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticiler Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu başta olmak üzere 3 Temmuz 2011 operasyonunda yer alan isimlerle ilgili olan bölümdü. Neden mi? Yeniden yargılamayla beraat eden ve dosyası yaklaşık 4 yıldır onanması için Yargıtay'da bekleyen davayla ilgili İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi “Örgüt yok, delil yok, şike de yok” tespiti yaptı!

Yani bugüne kadar davanın sadece ‘hukuka aykırı dinlemelerden' dolayı beraate dönüştüğünü söyleyenlerin elindeki önemli bir argüman alınmış oldu.

Gerekçeli kararın 446'ncı sayfasında şu ifadeler yer aldı: “… En son değerlendirilen şike ve şike-kumpas soruşturma ve kovuşturmalarında olduğu gibi 17 ve 25 Aralık, Selam-Tevhid, Tahşiye soruşturma ve kovuşturmaların birer kumpas olduğu soruşturma ve kovuşturmalarda görev yapan kolluk ve yargı görevlilerinin FETÖ/PDY üyesi olduklarına dair sonradan soruşturma ve kovuşturmalar yapıldığı özetlenmiştir.” Yani…

Aziz Yıldırım'ın “Ne şikesi memleket elden gidiyor” isyanı mahkeme tarafından kabul edildi.

2 – ‘Suç unsuru yokken dinleme yapılamaz'

Fetullahçı Terör Örgütü'nün Fenerbahçe üzerinden futbolu........

© Sözcü