We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ali Tatar, Kaşif Kozinoğlu Kuddusi Okkır gibi isimler bu davada ölmüşlerdir

71 74 0
06.09.2019

Ergenekon gerekçeli kararıyla FETÖ'nün cinayet işlediği kabul edildi

Gerekçeli karar: Bu örgütün yürüttüğü soruşturmalarda mağduriyetler ve ölümler yaşandı

Kuddusi Okkır: Kanserden ölmek üzere iken cezaevinden tahliye edildi ve hayatını kaybetti

Ali Tatar: Bir kez tutuklandı ve tahliye edildi, ikinci tutuklamayı kabul etmedi ve intihar etti

Kaşif Kozinoğlu: İlk duruşması 22 Kasım 2011'de yapılacaktı. 12 Kasım'da kalp krizinden öldü

Ergenekon kumpasının gerekçeli kararı açıklandı… 739 sayfalık kararda, devleti ele geçiren ‘Fetullah'çılarla ilgili önemli bilgiler yer aldı. Sayfa 452… Bölümün adı: “Silahlı Emniyet ve Yargıyı Cebir Şiddette Kullanmak (17-25 Aralık 2013)…” Okuyalım: “… Paralel yapılanma tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda birçok kişi haksız yere gözaltına alınıp uzun süre tutuklu bırakılarak mağduriyetlerine yol açılmıştır.”

ÖRGÜTÜN YÜRÜTTÜĞÜ DAVALAR

“Ergenekon, Balyoz gibi davalar başta olmak üzere bu örgütün yürüttüğü birçok soruşturmada kişi mağduriyetleri ve ölümler yaşanmıştır. Haksız yere tutuklandığını ve suçlandığını düşünen gururuna düşkün birçok kişi cezaevi şartlarına dayanamayıp veya gözaltı öncesi intihar etmiştir. İntiharı seçenler haksız yere polis gücü ve devletin yargı teşkilatını kendilerini suçlamasına dayanamayıp ölümü tercih etmişlerdir…”

ŞAİBELİ ÖLÜM VE İNTİHARLAR

“Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne yönelik operasyonda genel sekreter cezaevinde intihar etmiştir. Ergenekon davasında örgütün kasası olduğu iddia edilen Kuddusi Okkır kanser hastalığından ölmek üzere iken tahliye edilmiş ve akabinde ölmüştür. Kaşif Kozinoğlu şaibeli bir şekilde intihar ettiği ileri sürülerek ölmüştür. Gözaltına alınmak istenen Albay Ali Tatar intihar etmiş ve davalar sebebi ile birçok ölüm yaşanmıştır.”

“Ergenekon'un kasası” dediler cezaevinde kanser ettiler

Kuddusi Okkır…........

© Sözcü