We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Adil Öksüz’ü kaçıran Astsubay İlyas Kaytancı ankesörden tutuklandı

247 132 0
26.09.2019

✔ İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ'ye yönelik son operasyonu ses getirdi

✔ Ankesör operasyonundan gözaltına alınan Astsubay İlyas Kaytancı cezaevine kondu

✔ Kaytancı, 16 Temmuz sabahı serbest bırakılan ‘TSK imamı' Öksüz'ü koruyan ekipteydi

✔ Adil Öksüz'ün eşyalarını ve tutanakları adliyeden alıp karakola getiren de Kaytancı'ydı

1 – İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca FETÖ'nün TSK yapılanmasında örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör-sabit kontörlü hatları kullananlara yönelik yürütülen soruşturması tüm hızıyla sürüyor.

Son operasyonda tutuklanan, FETÖ'nün sözde “TSK imamı” firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasıyla ilgili aralarında asker, polislerin ve eski başbakanlık müşavirinin de bulunduğu 28 sanık hakkındaki davada yargılanan Astsubay İlyas Kaytancı'nın örgüt içi haberleşme amacıyla kullanılan ankesör-sabit kontörlü hattan arandığı ortaya çıktı.

Soruşturmayı yürüten Savcı Can Tuncay, şüpheli İlyas Kaytancı hakkında hazırladığı sevk yazısında şu değerlendirmeyi yaptı:

KAYTANCI HALEN GÖREVDEYMİŞ

“Olay tarihinde ve halen Ankara Kahramankazan İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görev yapan şüpheli hakkında terör örgütünün sözde ‘TSK imamı' olan ve 15 Temmuz darbe girişimini koordine eden ‘Namık' kod adlı Adil Öksüz'ün, darbe girişimi akabinde serbest bırakılması sürecindeki eylemleri nedeniyle ‘görevi kötüye kullanma', ‘suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme' ve ‘suçluyu kayırma' suçlarından Ankara 23. Ağır........

© Sözcü