We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

‘İhlas Holding CEO’su FETÖ yöneticisidir’

126 162 445
12.01.2019

Ören'in 15 Temmuz'dan 3 ay önce işe aldığı Cahit Paksoy için 29 yıl hapis istendi.

Tarih 19 Nisan 2016… Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) şirketlerinden biri olan Akfa Holding'in Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Paksoy, Mücahit Ören'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu İhlas Holding'e CEO olarak atandı. Yani…15 Temmuz darbe girişiminden 3 ay önce… Devam edelim… Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur “FETÖ'cüler darbe yapacak” yazılarının ilkini 2 Nisan 2016'da ikincisini de 21 Nisan 2016'da yazdı. Yorum sizin…Yani Cahit Paksoy gruba CEO olarak atandıktan iki gün sonra… Devam edelim…

DİĞER FETÖ'CÜ KAÇTI

Tarih 17 Ağustos 2016… İhlas'ın CEO'su Cahit Paksoy, Akfa Holding'in başındaki Fatih Aktaş'la birlikte tutuklandı. Akfa'nın diğer Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Demir ise darbe girişiminden hemen önce yurtdışına kaçtı. FETÖ'cü Demir'e Akfa'da ‘Abi' diyen isim de Cahit Paksoy'du.

GÖREVİNE SON VERİLDİ

Tarih 27 Ağustos 2016… İhlas Holding, CEO Cahit Paksoy'un görevine son verildiğini açıkladı.

Tarih 15 Kasım 2016… İhlas'ın CEO'su Paksoy tahliye edildi. Paksoy'la birlikte tutuklanan başka işadamlarını da serbest bırakan isim ise Anadolu Adliyesi 5. Sulh Ceza Hakimi Hasan Akdemir'di. Hakim Akdemir'in, bir işadamını tahliye ederken rüşvet aldığı ortaya çıktı ve tutuklandı.

ÖRGÜTE İNSAN VE FİNANS TEMİNİ

Tarih 9 Ocak 2019… İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, kayyum atanan Akfa Holding ve alt şirketlerine yönelik yürütülen FETÖ soruşturması tamamlandı. Soruşturma sonucunda hazırlanan 551 sayfalık iddianamede, 8 ihbarcı ve 84 sanık yer aldı. İddianamede, silahlı terör örgütünün talimatlarıyla kurulduğu, bu bağlamda örgüte sürekli insan ve finans kaynağı temin ettiği gerekçesiyle Akfa ve alt şirketlerine kayyum atandığı belirtildi.

MÜCAHİT ÖREN'E KİM ÖNERDİ?

İhlas Holding eski üst yöneticisi sanık Cahit Paksoy'un “silahlı terör örgütü kurma veya yönetme” ve “suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” suçlarından 18 yıldan 29 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Soru şu: Cahit Paksoy'u Mücahit Ören'e öneren isim kim?

‘Akfa'ya getirilmesi başlı başına bir soru işaretidir'

Şimdi gelelim iddianamede........

© Sözcü