We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Halil’in kiralık sözleşmesi feshediliyor

2 0 0
08.10.2021

Menajerler Galatasaray’a Halil Dervişoğlu ile birebir aynı özelliklere sahip Jordan Larsson’u sundu. Fatih Terim ise kendilerine ceza sahası içinde etkin olabilecek, güçlü bir forvet istediğinden bahsetti. Ellerinde tek vuruşu iyi, ceza sahasında kendini unutturan forvet olarak Halil’in yeterli olduğundan bahsetti. Transferi veto etti.

Jordan Larsson geçen sezon çok iyi bir performans göstermiş, Haaland’ın varisi olarak Dortmund’a gideceği iddia edilmişti. Ancak bu sezon tam bir hayal kırıklığı yarattı. 8 açta henüz gol ya da asist yapamadı. Spartak Moskova’da formasını kaybetti. Bu yüzden kulübü tarafından satış listesine konuldu.

Philip Cocu geldiği ilk sezonda Fenerbahçe yönetiminden Ferdi’yi değil NEC’te onunla beraber oynayan ünlü yıldız Henrik Larson’un oğlu Jordan’ın transfer edilmesini istedi. Ancak Fenerbahçe yönetimi “gelecekte yabancı sayısı düşecek. Bize yerli oyuncu lazım” diyerek Ferdi’yi tercih etti.

Fenerbahçe 2.5 milyon Euro’ya Ferdi’yi alırken Jordan Larsson, 500 bin Euro’ya Norrkopping’e gitti. Jordan daha sonra 4 milyon Euro’ya Spartak Moskova’ya geçti.

Parselize, dominant ve manipüle

Galatasaray Haberleri…Uzun bir süredir “saha parselizasyonu”, “dominant santrfor modeli” ve “beki manipule etmek” ve “ofansif futbol kimliği” üzerinde çalışan Fatih Terim istediklerini almaya başladı… sezonun başında kazandırmak istediği kimlik yüzünden sallanan Galatasaray yavaş yavaş kendine gelmeye başladı. Kariyerinin her döneminde futbolun yeniliklerini takip eden Terim, yaptığı transferlerle yeni oyun sistemini tamamen oturtuyor.

Transfer ettirdiği Cicaldau’yu regista gibi kullanmaya çalışıyor. Rumen oyuncu sayesinde “saha parselizasyonu” konusunda sorunlar ortadan kalkmaya başladı. Yıllardır istediği “dominant santrfor modeli”ne ise Muhammed ile ulaşmaya çalışıyor. Hızlı kanat forveti Kerem ile “beki manipule eden” oyuncuya kavuştu.

Emre’den........

© Şok


Get it on Google Play