We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Fatih Terim, Burak Yılmaz’ını buldu! Hem de 2004 doğumlu

2 0 0
19.09.2021

Fatih Terim 2019 yılında İngiltere ile Danimarka U-16 Milli Takımları arasında oynanan maçta izlediği Mohamed-Ali Cho’yu scout listesine ekletmişti… sarı-kırmızılıların scout ekibi aynı zamanda Fransa, Fildişi ve Fas Milli Takımı’nda da oynama hakkı olan forvet arkası oyuncusunu izliyor. Terim’in Burak Yılmaz’a benzettiği 2004 doğumlu oyuncu bu sezon sürpriz bir çıkış yaptı. Formasını giydiği Angers’te 4 maçta oynadı 1 de gol attı.

Golden Boy listesine girmeyi başardı. Cho’nun gösterdiği bu gelişim Terim’in de dikkatini çekti. Henüz 17 yaşında olmasına rağmen bu kadar hızlı gelişim gösteren bir oyuncu için şansları olup olmayacağını öğrenmek için Şükrü Hanedar’ı görevlendirdi.

Morutan’a ne kadar ödendi! Romanya’da kavga çıktı

Türkler ve Gigi Becali'nin transfer tutarı üzerinde anlaşamadığı uzun görüşmelerin ardından Olimpiu Moru?an, Galatasaraylı oldu. Ancak Romanya’da tartışması devam ediyor. FCSB’nin sahibi Becali futbolcusunu 4,2 milyon euro ve 1,5 milyon euro da bonus karşılığında sattığını açıkladı. Galatasaray ise KAP’a bu rakamı 3.5 milyon euro olarak duyurdu. FCSB, 2018'de Botoşani'den 1 milyon euro’ya aldığında, Rumen kulübünün başkanı Valeriu Iftime Moru?an'ın yüzde 10'unu bırakmadı. Becali bu kış Botosani' Haru?'u satın aldığında bir yüzdeyi geri aldı. Botoşani'nin finansörü Morutan’ın, Türkiye'ye transferinden sonra ödenmesi gereken parayı almadığını açıkladı.

Iftime: “Basında başka birşey okudum.O (Becali) bana başka bir şey söyledi. Hayır, almadım. Becali’den parayı alamamaktan korkmuyorum ama sözleşme kuralları nedir bilmiyorum. Ne kadar, nasıl. Basından farklı şeyler okuyorum. Neredeyse 5 milyon euro. Ben ne zaman alırım bilmiyorum ama Morutan’dan gelecek paraya ihtiyacımız var” dedi.

Diagne de Marcao’yu dövmek isteyince Terim aforoz etti

Galatasaray’da gündem Mbaye Diagne’nin sosyal medyadan önce yazıp sonra sildiği paylaşım… o paylaşımda Senegalli oyuncu şu ifadeleri kullanmıştı:

Anlıyoruz o........

© Şok


Get it on Google Play