We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Falcao’dan dev kar

3 0 0
26.09.2021

Galatasaray’dan ayrılıp Rayo Vallecano’ya giden Falcao’nun yeni takımında 1.2 milyon euro aldığı iddia edildi. El Mundo gazetesinin haberine göre, Falcao; Türkiye’de 5.2 milyon euro alıyordu. Rayo Vallecano’da ise 1.2 milyon euro kazanıyor.

Oyuncunun maaşının 3 milyon Euro’su Galatasaray tarafından karşılanıyor. Kolombiyalı oyuncu da Rayo Vallecano’da oynamak için 1 milyon Euro’dan vazgeçti.

Başkan Burak Elmas, Falcao’nun Galatasaray’dan 9.5 milyon dolar aldığını açıklamıştı. Bu durumda Galatasaray, Falcao’dan yaklaşık 6 milyon euro kar etti.

“Ceza alsak bile Galatasaray maçını oynamamalıydık”

Üzerinden 20 yıldan fazla geçti… ancak Galatasaray’a elenmek o dönemde Leeds United’da forma giyen oyuncular tarafından unutulmadı. 2000’deki maçta forma giyen Nigel Martyn kitap yayınladı. Galatasaray maçını tekrar gündeme getirdi.

Galatasaraylı futbolcuların öldürülen iki Leedsli taraftar için siyah kol bandı takmayı reddettiklerini iddia eden Martyn kitabında, "Galatasaray taraftarlarının nefreti, şehre indiğimiz andan itibaren oradaydı. En baskın duygum, 'Tamam, burada bir sonuç aldığımızdan emin olalım’dı. Çünkü ilk indiğimizde çok kötüydüler. Tamam, böyle olacaksa, iyi bir performans sergileyelim ve bu oyunu kazanalım” ifadelerini kullandı.

İki Leeds taraftarının öldürülmesinden sonra "O gece antrenman yaptık.Sonra geri döndük. Bazı çocuklar oldukça geç olduğu için yataktaydı. Kapı çaldı. Herkes koridordaydı. 2 taraftarımızın öldürüldüğü haberi geldi. Biraz inançsızlık oldu.

Şimdi düşününce, o maçı oynamamız futboldaki en büyük pişmanlığım. Adamlar oraya gidiyor. Paralarını harcıyorlar. Takımlarını destekliyorlar. Yapmak istedikleri buysa neden gidip birkaç bira içip şarkı söyleyemiyorlar? Kimseyi incitmiyorlar, hiçbir şeyin peşinde değiller. Takımınızın oyununu izlemeye gitmek ve geri dönmemek yanlış.

O maçı oynamamalıydık. Şimdi bile, kulüp oynasaydı bile, oynamamalıydım diye düşünüyorum. Bunu yapsaydım kariyerim nasıl giderdi bilmiyorum.........

© Şok


Get it on Google Play