We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Vitor Pereira’nın “kafasız” Fenerbahçe’si!

3 0 0
12.10.2021

Vitor Pereira ile Fenerbahçe’nin sadece oyun sistemi değil, pek çok alışkanlığı da değişti. Geçen sezon sarı-lacivertlilerin en büyük silahı duran toplardı. Bu sezon Fenerbahçe geride kalan 8 haftada duran toptan sadece 1 gol buldu. Ayrıca sarı-lacivertliler bu sezon kafayla gol bulamayan Süper Ligin 8 takımından birisi.

* 12 gol atan Fenerbahçe, Konyaspor’la beraber ligin en fazla gol atan 8’nci takımı… 102 şutla en fazla şut atan 9’uncu ekibi.

* Altı pastan atılan 14 şuttan 4’ü, ceza sahası dışından atılan 36 şutun 4’ü, Ceza sahası içinden atılan 52 şutun ancak 4’ü gol oldu.

* Açık oyunda atılan 72 şutun 10’u, kontradan atılan 7’i şutun 1’i ve duran toptan vurulan 23 şutun yine sadece 1’i gol oldu. Fenerbahçe geçen sezon duran toptan 18 gol atmıştı.

* Sağ ayakla atılan 47 şutun 6’sı yine sol ayakla atılan 34 şutun 6’sı gol olurken, * Fenerbahçe bu sezon henüz kafa golü atamadı. Fenerbahçeli futbolcular aslında 21 kafa şutuyla en fazla kafa şutu çeken 6’ncı takım konumunda. Sarı-lacivertli takım geçen sezon kafayla 14 gol bulmuştu.

Fenerbahçe Perotti’ye dava açabilir

Fenerbahçe geçen sezon transferin son günü Diego Perotti’yi transfer etti… hatta sakat olduğu için transferinin yatacağı iddia edildi. Buna rağmen Emre tarafından “oynamazsa parasını AS Roma ödeyecek. Aynı sakatlığı tekrarlarsa sözleşmesi feshedilecek” denilerek ısrarla transfer edildi. Ancak beklenen olmadı Perotti elde patladı. Fenerbahçe yönetimi Arjantinli oyuncudan kurtulmak........

© Şok


Get it on Google Play