We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Serdar Dursun'u aldıran Rıdvan Dilmen

5 0 0
14.10.2021

Milli takımın Letonya maçında attığı golle bir anda adından söz ettiren Serdar Dursun’u Fenerbahçe’den başka kimse istemedi.

Sergen Yalçın, “adamın Türkiye’deki geçmişini bilmiyor musunuz?” dedi. Abdullah Avcı, “Koita’yı tercih ederim” dedi. Fatih Terim ise, “30 yaşına kadar 2’nci Lig’in üzerinde bir oyuncuyu alıp da ne olacak” diyerek reddetti.

Bu arada Fenerbahçe’nin ilk tercihi Beşiktaş’a giden Kenan Karaman’dı. Sarı-lacivertliler Kenan için görüşmeler yaparken Rıdvan Dilmen araya girdi. Başkan Koç’a, “Almanya 2’nci liginden golcü alacaksanız, bari gol kralını alın” dedi. Serdar Dursun’u önerdi.

Fenerbahçe bir anda Kenan’dan vazgeçti. Serdar için operasyon başladı.

Pereira’nın Trabzonspor güvencesi 4-0

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira’nın bir önceki dönemden Trabzonspor’a ağır bir üstünlüğü var…

2015-16 sezonunda Pereira’nın Fenerbahçe’si İstanbul’da 2-0 kazanırken deplasmanda 4-0’lık galibiye almıştı. Pereira, Beşiktaş’a karşı 2 maçta 1 kez kazandı. 1 kez kaybetti. Galatasaray’a karşı ise 3 maç oynadı. 2 beraberlik 1 yenilgi aldı.

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı ise Fenerbahçe’ye karşı çıktığı son 5 maçta sadece Başakşehir’i çalıştırırken 2019’da 2-1’lik galibiyet aldı. Avcı; Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı 8’er kez yenmesi dikkat çekici.

Pereira’nın aradığı özellikler

Vitor Pereira takımıyla yatıyor. Takımıyla kalkıyor. Bu Aziz Yıldırım döneminde de böyleydi. Ali Koç döneminde de aynı. Portekizli teknik adam Yıldırım’a olduğu gibi Koç’a da istediği oyuncuları anlatırken, aynı örnekleri vermişti. İşte Pereira’nın oyuncularından........

© Şok


Get it on Google Play